Однією з найбільших екологічних проблем сьогодення в Україні є зростання обсягів використаної електроніки та супутнього обладнання, серед яких особливу загрозу становлять відпрацьовані елементи живлення
Нині батарейки та акумулятори широко використовують як джерела електроенергії. Завдяки розвитку сучасних технологій постійно створюються нові види цих елементів живлення, що підтримують роботу ноутбуків, відеокамер, стільникових телефонів, годинників, радіоприймачів, ліхтариків та інших побутових приладів. Тож без них уже просто неможливо уявити величезний світ електронних виробів.
Але вони є одним із найнебезпечніших джерел забруднення навколишнього середовища. Щороку люди викидають мільйони тонн використаних батарейок, більшість із яких потрапляє на сміттєзвалища, й лише кілька відсотків від їх загальної кількості безпечно утилізується на спеціалізованих підприємствах.
Небезпека для людини
Небезпечні елементи живлення, потрапляючи у воду, ґрунти й у повітря, повертаються в організм людини через ту саму воду, повітря та продукти харчування і викликають розвиток різних небезпечних захворювань, зокрема й онкологічних.
Із хімічних елементів, що містяться в батарейках, найбільше в організмі людини накопичується кадмій.
Кадмій як елемент високої токсичності блокує роботу низки важливих ферментів для підтримки життєдіяльності організму. Він уражає печінку, нирки, підшлункову залозу, здатен викликати навіть рак легенів. Кадмій погано виводиться, й тому в організмі його затримується від 50 до 70%. Варто також додати, що солі кадмію мають мутагенів із канцерогенними властивостями й призводять до небезпечних змін на генетичному рівні.
Хром осідає в нирках, мідь – у шлунково-кишковому тракті, ртуть – у центральній нервовій системі, цинк – у шлункові та в опорно-руховому апараті. Ртуть, потрапляючи в організм людини, розподіляється між органами і субклітинними структурами. Вона уражає кровотворну, ферментативну, нервову системи й нирки. Наслідками її шкідливих впливів є те, що в крові зменшується кількість еритроцитів, у печінці та нирках розвиваються дегенеративні зміни, а в шлунково-кишковому тракті виникають запальні процеси…
Продовження читайте на сторінках вересневого номера “Надзвичайної ситуації +”. Замовити журнал можна в редакції за номером: 098-893-2093 або 044-331-8107.