Діловий сезон, який традиційно приходить з осінньою прохолодою, видався дуже активним та продуктивним у 2018 році для Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту, журналу «Надзвичайна ситуація +», який функціонує на базі інституту, та Громадської спілки «Рада технічних комітетів стандартизації України», очолюваної начальником УкрНДІЦЗ Віталієм Кропивницьким. Ними було проведено низку заходів, які зібрали повні зали, адже теми цих івентів є актуальними та потребують обговорення, роз’яснення, наукових пропозицій та відповідей на гарячі запитання.
Так, вчора, 7 листопада у рамках Міжнародної спеціалізованої виставки «ELECTRO INSTALL-2018» (м.Київ, МВЦ) відбувся черговий захід, організований Громадською спілкою «Рада технічних комітетів стандартизації України» та Асоціацією «Укрелектрокабель», – Перша науково-технічна конференція «ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА. Стандартизація. Оцінка відповідності. Ринковий нагляд».
Актуальність тематики конференції пояснює факт глобалізації світового ринку, а це означає, що першорядного значення набувають питання надійності та безпеки товарів виробничого призначення й народного споживання та взаємне визнання результатів оцінювання відповідності продукції та послуг між країнами. Говорячи про ринок електротехніки, ми розуміємо, що в Україні існує низка законодавчих колізій та інших проблем, які регулюють цю сферу. Не дивлячись на це, – якість продукції, її споживчі властивості, безпечність, відповідність нормативним документам та умовам договорів, за якими вона закуповується, – це ті фактори, які мають вирішальне значення на конкурентному ринку товарів, саме до цього і повинна прагнути Україна, як по відношенню до імпортної продукції, так і до експорту. Це можливо завдяки реалізації комплексу заходів структурно-організаційного, техніко-інноваційного та законодавчо-правового характеру, зокрема, через адаптацію національної системи стандартизації, метрології та сертифікації до системи технічного регулювання Європейського Союзу.
Тож, конференція об’єднала навколо себе фахівців електротехнічної галузі, представників з громадських організацій, установ, підприємств, науковців та інших зацікавлених осіб.
Президію заходу очолили:
- голова ГС «Рада ТК», начальник УкрНДІЦЗ Віталій Кропивницький;
- заступник голови ГС «Рада ТК», президент асоціації «Укрелектрокабель» Анатолій Пушкар;
- голова ГС «Всеукраїнська енергетична асамблея» Іван Плачков.
Конференція пройшла у вигляді доповідей та з елементами жвавої дискусії. До обговорення були запропоновані понад 10 проблемних питань, зокрема:
- «Технічні регламенти та оцінка відповідності. Стан та перспективи»;
- «Вирішення питання доступу української електротехнічної продукції до європейського ринку та ринків інших країн»;
- «Проблемні питання ринкового нагляду та шляхи їхнього вирішення»;
- «Національна стандартизація. Сучасний стан та перспективи розвитку»;
- «Врахування нецінових критеріїв у публічних закупівлях, як рішення питань безпеки та якості товарів, що закуповуються державою. Спільна робота усіх учасників екосистеми публічних закупівель для розробки нецінових критеріїв»;
- «Європейські вимоги щодо пожежної небезпеки кабелів, призначених для використання на об’єктах електроенергетики»;
- «Закони та реальність у технічному регулюванні й ринковому нагляді. Пропозиції щодо виправлення ситуації» та інші.
Підсумовуючи конференцію, голова ГС «Рада ТК» Віталій Кропивницький зауважив, що задля створення системи технічного регулювання в Україні у галузі електротехніки, вирішення проблем й усунення проґалин на законодавчо-правовому рівні, усім операторам ринку необхідно об’єднатися у спільній меті, бути партнерами, активно співпрацювати та прагнути до виробництва й споживання якісної безпечної продукції.
Захід пройшов за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Національного органу стандартизації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Інформаційний партнер конференції – виробничо-практичний журнал «Надзвичайна ситуація +».
Детальніше про конференцію та її основні тези читайте на сторінках журналу «Надзвичайна ситуація +».
Ми працюємо з Вами і для Вас!
Фото: Дар’я Яблонська