- 3 червня 1571року війська кримського хана Девлет Герая захопили Москву і спалили її до тла. Сильний вітер поширив пожежу на все місто – за три години воно вигоріло практично повністю, включаючи царський палац у Кремлі. Наступного дня Девлет Герай з награбованим і полоненими залишив Москву і почав похід назад, по дорозі розоривши Підмосков’я і Рязанщину. За час походу було вбито близько 80 тисяч чоловік і стільки ж було забрано в полон.
- 8 червня 793року загони вікінгів висадились в Нортумбрії на острові Холі-Айленд біля північно-східного берега Англії, де спустошили абатство Ліндісфарн. Це стало початком їх експансії у Європі, яка завершилась в 1066 році нормандським завоюванням Англії і воцарінням Вільгельма Завойовника на англосаксонському престолі.
- 10 червня 1909року пасажирським кораблем «Славонія», що зазнав катастрофи біля Азорських островів, вперше в історії використано сигнал лиха SOS. У 1910 році сигнал SOS уже був загальновизнаним у світі. Поданий в ніч на 15 квітня 1912 року з корабля «Титанік», SOS був восьмим у світі сигналом лиха подібного типу. У роки Другої світової війни для інформування про тип небезпеки до сигналу SOS додавались додаткові коди – SSS означав напад підводних човнів, RRR і QQQ – крейсерів, ААА – літаків. З 1 лютого 1999 рішенням Міжнародної морської організації сигнал SOS був замінений автоматизованою системою оповіщення про лихо – GMDSS, хоча сам сигнал SOS може й далі використовуватись.
- 30 червня 1908року поблизу ріки Мала Тунгуска у Сибіру прогримів потужний вибух, яким було повалено 80 мільйонів дерев у радіусі до 70 км, звук був чутний за півтори тисячі кілометрів, а на відстані до тисячі кілометрів відчувався струс землі. Руйнації, завдані вибухом, еквівалентні вибуху водневої бомби, в 1000 разів потужнішої за скинуту на Хіросіму в 1945 році.