“Негайно прямуйте в укриття!”: як працює повітряна тривога

Система оповіщення про небезпеку існує з давніх часів. Колись це був барабанний дріб, пізніше – бій церковних дзвонів. Сам механізм сирени винайшов ще 1799 року шотландський фізик Джон Робісон, але використовували її як музичний інструмент. Коли сирена пролунала вперше? Для сповіщення про повітряну тривогу сирени вперше застосували лише під час Другої світової війни. Перші електричні…

Details

Використання сучасних технологій для надання домедичної допомоги у деяких країнах світу

Надання якнайшвидшої допомоги хворим та постраждалим на догоспітальному етапі є надзвичайно важливим для будь-якого суспільства, оскільки навіть у добре фінансованих та якісно організованих системах невідкладної допомоги прибуття на виклик може бути занадто тривалим (з огляду на кожну конкретну ситуацію), особливо у сільській місцевості. Вчасне розпізнавання невідкладного стану, швидке реагування, надання допомоги, якісне проведення реанімаційних заходів…

Details

Дитяча безпека: прості правила

Діти швидко ростуть і прагнуть до самостійності. Однак важливо навчити їх правилам поведінки з незнайомцями. Ось декілька підказок, які допоможуть батькам у цьому питанні.   ПРИХОВУЙТЕ ІМ’Я ТА ПРІЗВИЩЕ ДИТИНИ. Деякі батьки підписують особисті речі дітей, наприклад, рюкзак чи форму, на випадок втрати. Проте, таким чином про ім’я дитини може дізнатися стороння людина. А звернення…

Details

Сезоні застуди: як вберегтися

ВІДПОЧИНОК ЗАДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ. Щоб не сталося перевитрати енергії, дотримуйтесь режиму праці та відпочинку. Організм, якому систематично не вистачає сну, більш вразливий до вірусних та бактеріальних інфекцій. Тому окрему увагу приділіть сну – не менше 7-8 годин на добу, під час якого нормалізується і активно відновлюється робота всього організму. ПОВНОЦІННЕ ХАРЧУВАННЯ. Раціон харчування у сезон застуд…

Details

Електромагнітні поля та ваша безпека

У сучасному світі людська діяльність стає все більш тісно і нерозривно пов’язана з електроприладами та електромагнітними полями, які вони створюють. Крім штучних джерел електромагнітних полів (ЕМП) виділяють ще й ЕМП природного походження (природний фон): електричне та магнітне поля Землі, космічні ЕМП, передусім ті, що генеруються Сонцем. У період науково-технічного прогресу людство створило і все ширше…

Details

«Розговорити та домовитися», або Рекомендації професійного перемовника

Останнім часом в Україні почастішали випадки захоплення заручників. Пропонуємо рекомендації зі взаємодії зі злочинцями від Вадима Рахліса – засновника та директора Міжнародної палати альтернативного врегулювання спорів та Бюро перекладів. Матеріал публікується з дозволу автора мовою оригіналу. Переговоры с преступниками являются обычным коммуникативным процессом. В случае захвата заложников – это процесс налаживания контакта и убеждения человека в…

Details

Як поводитися під час терористичної загрози

Останнім часом почастішали повідомлення про замінування об’єктів інфраструктури. У більшості випадків повідомлення хибні, однак правоохоронці ретельно перевіряють кожен об’єкт. Для ефективної боротьби з тероризмом до неї має долучатися суспільство в цілому. Тож пропонуємо матеріал, підготований методисткою обласного методичного кабінету (БЖД населення) НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області Ільницькою І.М. В ньому зібрані правила поведінки, які можуть…

Details

Що робити, якщо вас укусив собака?

Випадки нападу тварин на людей, на жаль, не рідкісні. Від подібного не застрахований ніхто, але особливо часто від цього потерпають діти Якщо запобігти нещасному випадку не вдалось і ситуація вийшла з-під контролю, потрібно надати потерпілому першу допомогу. Необхідно знати, як можна захистити себе і власну дитину від небезпечних наслідків. Так що ж робити, якщо вкусив…

Details

Як контролювати паніку під час пандемії

Сьогодні наша увага прикута до ситуації з коронавірусом в Україні та світі: ми регулярно моніторимо новини, відстежуємо статистику, обмінюємося думками в соціальних мережах. Через пандемію коронавірусу багатьох людей охоплює паніка та страх інфікуватися COVID-19. Як вгамувати відчуття нестримної тривожності? Хтось, читаючи новини про пандемію, зберігає спокій, а для когось – це джерело постійної тривоги. З…

Details

Безпечний відпочинок на воді. Що потрібно знати?

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання громадянами правил безпечної поведінки на водних об’єктах, купання в нетверезому стані, необережність при вилові рибиі при користуванні різними плавзасобами та інші нещасні випадки. А під час літніх канікул збільшується і кількість загиблих серед дітей. Маленькі шукачі пригод вирушають на місцеві річки та ставки без супроводу дорослих,…

Details