- 2 серпня 1980 року вибух бомби на залізничному вокзалі Болоньї забрав життя 85 людей і став найбільшим терактом в Італії у повоєнний період. Після тривалого розслідування і багаторічних судових процесів до різних термінів ув’язнення були засудженні 28 неофашистів з організації «Революційні збройні осередки», які так і не визнали свою причетність до теракту.
- 6 серпня 1945 року о 8-15 ранку американський бомбардувальник Б-29 «Енола Гей», названий так по імені матері командира екіпажу полковника Пола Тіббетса, скинув атомну бомбу «Малюк» на японське місто Хіросіма. Це був перший випадок в історії людства, коли атомна зброя застосовувалась поза межами полігонів. Від вибуху загинуло близько 75 тисяч чоловік і ще більше 200 тисяч отримали радіоактивне зараження.
- 7 серпня 1998 року о 10-30 за місцевим часом в містах Дар-ел-Салем (Танзанія) і Найробі (Кенія) підірвано американські посольства, що привело до загибелі 224 і пораненню більше 4800 осіб. Вибухи, що сталися з різницею в кілька хвилин в столицях двох різних держав, не залишали сумніву в тому, що вони пов’язані між собою і сплановані однією групою осіб.
- 9 серпня 1945 року об 11-02 за місцевим часом екіпаж американського літака B-29 під командуванням майора Чарльза Суїні скинув атомну бомбу на японське місто Нагасакі. Бомба вибухнула на висоті 500 метрів від поверхні і привела до загибелі близько 100 тисяч осіб та поранення отримали 200 тисяч осіб. Цього ж дня імператор Японії заявив у парламенті про намір прийняти умови безумовної капітуляції, рішення про котру було публічно оголошено 15 вересня.
- 12 серпня 1985 року о 18-50 за місцевим часом літак «Boeing 747SR» компанії «Japan Airlines» врізався в гору Оцука за сто кілометрів від Токіо. Із 524 чоловік, що були на борту, команда рятувальників, котра прибула на місце аварії через 14 годин, живими застала лише чотирьох.
- 12 серпня 2000 року під час навчань у Баренцевому морі затонув російський атомний підводний човен «Курськ» з усіма 118-а членами екіпажу. Як показало розслідування, катастрофа сталась через витік торпедного палива, що призвело до вибуху, який зруйнував оболонку корабля і призвів до детонації торпед, вибух котрих остаточно зруйнував корпус підводного човна.
- 18 серпня 1941 року за наказом Генштабу відступаючої Червоної Армії було підірвано греблю Дніпро ГЕСу, що привело до руйнівної повені і загибелі значної кількості людей з числа жителів прибережних сіл і радянських військовослужбовців, які евакуйовувались на Лівобережжя Дніпра. До осені наступного року електростанція була повністю відновлена німецькими будівельними підрозділами і запрацювала на привезеному новому обладнанні.
- 24 серпня 79 року в Південній Італії, поблизу Неаполя, сталося виверження вулкану Везувій, в результаті котрого були знищені міста Помпеї, Стабії та Геркуланум, всі жителі яких загинули.
- Король Франції Карл IX віддав наказ знищити у Парижі протестантських лідерів, що 24 серпня 1572 року вилилось у масову різню гугенотів, відому як Варфоломіївська ніч. Наступного дня Карл розпорядився припинити вбивства, але ситуація вийшла з-під контролю і знищення протестантів тривало до жовтня, охопивши провінції Руан, Ліон, Бордо і Орлеан. За оцінками істориків, у Парижі було вбито близько 3 тисяч гугенотів і до 70 тисяч – по всій країні. Ця трагедія вважається однією з найбільших в історії релігійних війн.
- 26 серпня 1943 року почалась одна з наймасштабніших і найкривавіших воєнних операцій світової історії, в результаті якої були звільнені Київ і практично вся Лівобережна Україна. Масштабність операції, яка завершилась у грудні, зумовила величезну кількість жертв і безпрецедентну кількість нагороджених бійців Червоної Армії – лише за форсування Дніпра 2438 з них стали Героями Радянського Союзу, більше, ніж за весь попередній період Німецько-радянської війни.
- 27 серпня 1883 року о 10 годині ранку за місцевим часом на індонезійському острові Кракатау почалось найбільше, із коли-небудь задокументованих, виверження вулкану. Його потужність була в 13 тисяч разів більшою, ніж потужність вибуху атомної бомби «Малюк», скинутої в 1945 році на Хіросіму.
- 28 серпня 1988 року під час авіашоу «Flugtag’88», що проводилось на базі ВПС США «Рамштайн» у ФРН, через помилку одного з пілотів на висоті 40 метрів зіткнулись три літака італійської команди «Frecce Tricolori», в результаті чого загинуло 70 і було поранено ще 342 чоловік. Це була наймасштабніша аварія на показових виступах професійних пілотів допоки у 2002 році не сталась Скнилівська трагедія під Львовом.
- О 23-20 31 серпня 1986 року при виході з порту Новоросійська найбільше пасажирське судно Чорноморського пароплавства «Адмірал Нахімов», яке виконувало круїз за маршрутом Одеса – Батумі – Одеса, зіткнулось із сухогрузом «Петро Васєв» і за декілька хвилин затонуло, що привело до загибелі 423 чоловік.
- 31 серпня 1997 року в паризькому госпіталі померла 36-літня Діана Спенсер, принцеса Уельська, котра вранці цього ж дня отримала серйозні ушкодження під час автомобільної катастрофи. На місці інциденту о 00-25 загинув її супутник, Доді Фаєд, і водій машини Анрі Поль, котрий був п’яний і не справився з керуванням під час проїзду «Мерседеса» під автомобільною естакадою – намагаючись відірватись від папарацци, що переслідували принцесу, він їхав з підвищеною швидкістю і врізався в опору моста. Серйозно ушкодженим, але живим залишився лише охоронець Діани Тревор Різ Джонз.