7 червня 2018 року о 10:00 в Києво-Могилянській академії у Києві розпочнеться міжнародна конференція “Розвиток системи цивільного добровільного рятувальництва в Україні”. Організатори події — Мальтійська Служба Допомоги України і Мальтійська Медична Служба з Польщі у співпраці з Києво-Могилянською академією.
Кожен з нас може опинитися в ситуації, коли інша людина потребуватиме нашої допомоги. Раптова хвороба чи нещасний випадок можуть спричинити ситуацію, в якій від наших дій залежатиме людське життя. І хоча порятунок людей в кризових ситуаціях та піклування про безпеку мешканців належать до завдань держави, кожен громадянин повинен знати, як треба діяти, доки не прибуде фахова допомога. Саме тому пропагування першої допомоги та рятувальництва є надзвичайно важливим.
Україну чекає процес зміни системи рятувальництва. Досвід країн Євросоюзу вказує на те, що важливою підтримкою для державної системи рятувальництва є саме добровільне рятувальництво. Особливої ваги воно набирає у ситуації катастроф, стихійних лих, забезпеченні масових заходів. Вишколені добровольці з відповідним спорядженням можуть ефективно підтримати дії професіоналів, співпрацювати з швидкою допомогою, пожежною службою, поліцією та іншими службами. Добровольці також можуть брати активну участь у громадському житті на локальному рівні — навчати першої допомоги, забезпечувати події на рівні місцевих громад.
Зараз в Україні добровільне рятувальництво розвивається з ініціативи “знизу”. Групи волонтерів-рятувальників з’явилися в Києві, Львові, Маріуполі, Івано-Франківську, Запоріжжі, Южноукраїнську та інших містах. Бар’єром в розвитку є, між іншим, брак правових регулювань, які стосуються добровільного рятувальництва. Бракує також стандартів вишколу і спорядження, але, передусім, всієї правової кодифікації повноважень, що утруднює створення успішної моделі співпраці з фаховими службами та поміж організаціями.
Під час конференції “Розвиток системи цивільного добровільного рятувальництва в Україні” експерти з України, Польщі, Німеччини та Італії поділяться досвідом у розвитку потенціалу добровільного рятувальництва. Відбудеться презентація різних моделей дій та правових рішень для добровільного рятувальництва. Учасники матимуть можливість познайомитися з прикладами діяльності різних міст України, а також Польщі, Італії та Німеччини. Під час дискусії учасники та експерти спільно обміркують напрямки розвитку рятувальництва у нашій країні.
Конференція відбудеться під почесним патронатом Яна Пєкло, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні, Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне, Надзвичайного і Повноважного Посла Мальтійського Ордену в Україні, професора Андрія Мелешевича, Ректора Національного університету “Києво-Могилянська академія” та Єжи Бера, Президента Ордену Польських Мальтійських Лицарів.
До участі в конференції запрошені представники уряду і обласних адміністрацій, члени неурядових організацій, науковці та представники засобів масової інформації.
Участь у конференції безкоштовна. Програму конференції, список доповідачів і формуляр для участі можна знайти на інтернет-сторінці www.conference.fmsm.pl