7-8 червня у Національному університеті “Києво-Могилянська академія” пройшла міжнародна конференція “Розвиток системи цивільного добровільного рятувальництва в Україні”. Захід зібрав, окрім власне добровільних рятувальників, медиків, професійних рятувальників, представників громадських організацій, волонтерів, науковців, чия наукова діяльність пов’язана з рятувальною справою, та інших зацікавлених осіб.
Досвідом створення, функціонування та розвитку системи добровільного рятувальництва у своїх країнах ділилися представники з Польщі, Німеччини, Італії та України.
Поміж доповідями учасники конференції мали змогу ознайомитися з обладнанням, на якому тренуються добровільні рятувальники Мальтійської служби в Україні та отримати майстер-класи з реанімації дорослих та немовлят.

Майстер-клас з реанімації немовляти

Майстер-клас з реанімації дорослого
На другий день конференції рятувальники-волонтери з різних міст України ділилися власним досвідом, враженнями та мотивами, чому вони вирішили стати добровільними рятувальниками.
Родзинкою другого дня Конференції стали покази, як діють команди рятувальників-добровольців під час надзвичайної ситуації.
Станом на сьогодні в Україні добровільні загони рятувальників діють у 9 містах: Берегово, Дніпрі (створюється), Івано-Франківську, Кам’янці-Подільському, Фастові, Запоріжжі, Маріуполі, Южноукраїнську та Львові.
Маємо надію, ця Конференція сприятиме поширенню добровільної рятувальної справи, щоб добровільну рятувальну команду мав кожен населений пункт України.

Цей високотехнологічний манекен, який може підключатися до комп’ютера. Під час тренувань комп’ютер фіксує такі показники, як: сила натискання на грудну клітину під час реанімаційних процедур, ритм натискання силу і кількість вдиху при штучній вентиляції легенів. Таким чином можна контролювати, чи правильно людина виконує реанімаційні процедури. Пружність грудної клітини манекена максимально наближена до реальної пружності грудної клітини людини.

Тренувальні манекени Мальтійської служби. Зліва направо: доросла людина, підліток, немовля