У Роздільнянському районі рятувальники нагадали
відпочивальникам – правила безпеки під час відпочинку на воді
З початку 2017 року на водних об’єктах Роздільнянського району потонуло двоє людей, у тому числі одна дитина. Люди, рятуючись від літньої спеки, вирушають відпочивати до водоймищ. Адже, там можна сховатися від пекучого сонця, позагорати та скупатися у воді. А, ось вийти з неї живим та не ушкодженим вдається далеко, не всім. Всього, з початку поточного року жертвами води в Одеській області вже стали 23 особи, у тому числі троє дітей.
Основними причинами загибелі людей у воді традиційно залишаються: купання у нетверезому стані, самовпевненість та переоцінка своїх фізичних можливостях під час перебування у воді, безконтрольність батьків та дорослих за дітьми, які купаються у воді, без їх нагляду. Також, статистика загибелі людей на водних об’єктах Одеської області свідчить, що жертвами води стають відпочивальники різних вікових категорій, не тільки під час купання у морі і лиманах, але в ставках та річках. Причому, люди гинуть у воді, як у міській, так і в сільській місцевості. Приміром, 6 липня 2017 року у Балтському районі під час прогулянки на човні у Перелітському водосховищі потонули одразу три людини.
З метою запобігання нещасних випадків на воді – співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели 10 липня 2017 року профілактичний захід та нагадали відпочивальникам правила безпечної поведінки на воді.
Співробітники ДСНС України відвідали у с. Нові Чобручі місцевий ставок, який знаходиться на території Старостинської сільської ради. У робочий день відпочивальників на цьому ставку розташованому у виявилося замало. Однак, у вихідні дні тут відпочивають люди, рибалки ловлять рибу, не тільки місцеві мешканці, але й з міста Роздільна.
Люди, які відпочивають на цій водоймі забувають, що відпочинок на воді тут є небезпечним для їх життя та здоров’я. Адже, водойма с. Нові Чобручі, не обладнана та не призначена для безпечного відпочинку людей на воді, тому, що він взагалі не відповідає вимогам наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи №272 від 03.12.2001 року «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України».
Згідно чинного законодавства України відповідальність за організацію відпочинку та порятунку людей на воді покладена на органи місцевого самоврядування. Тобто, у даному випадку на Старостинську сільську раду. На ставку с. Нові Чобручі, дно не обслідуване водолазами, відсутній рятувальний пост, рятувальники та плавзасоби для порятунку людей на воді. Також, на ставку с. Нові Чобручі відсутні попереджувальні таблички про заборону купання на воді. У воді тут плавають гуси та качки. Але це зупиняє деяких не поінформованих відпочивальників, які не здогадуються про небезпеки, які таїть цей не придатний для купання ставок.
«Ми з сім’єю рідко відпочиваємо і купаємося на цьому пляжі, тому, що ми працюємо. – Я здогадуюся, що купатися у цьому ставку небезпечно для життя, тут на дні багато скла, цвяхів та сміття. Але, в нашому населеному пункті немає пляжу придатного для безпечного відпочинку людей на воді. Я, намагаюся суворо дотримуватися правил безпечної поведінки на воді – ніколи, не купаюся у нетверезому стані, не запливаю далеко від берега, не дозволяю купатися своєму 7-річному сину без дозволу і нагляду батьків», – розповів 45-річний Юрій Іванович, який разом зі своєю сім’єю нещодавно переїхав мешкати у с. Нові Чобручі.
Тож, Роздільнянські рятувальники суворо попередили відпочивальників, що купатися на ставку с. Нові Чобручі вкрай небезпечно для їх життя, оскільки цей пляж не відповідає «Правилам охорони життя людей на водних об’єктах України» та роздали їм листівки з нагадуванням про дотримання правил безпечної поведінки на воді.
«На сьогоднішній день, у Роздільнянському районі знаходиться біля 20 ставків, 1 водосховище, і немає жодного обладнаного та пристосованого для відпочинку та купання на воді пляжу. – Тому, купатися у таких водоймах вкрай небезпечно для їх життя та здоров’я. У зв’язку, з чим застерігаю громадян від нещасних випадків на воді і закликаю відпочивальників, ні в якому разі, не купатися у незнайомих та необладнаних для купання місцях. Відпочивати на воді потрібно у спеціально відведених місцевими органами влади, перевірених і обладнаних для купання у воді – місцях. Купатися у водоймах можна лише в обладнаних і придатних для відпочинку пляжах, де обстежено дно, обладнані рятувальні пости із плавзасобами та засобами порятунку на воді, спеціально навченими рятувальниками, які щодня чергують на цих постах», – закликав відпочивальників Сергій Кузьменко, начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.
Чи дослухаються відпочивальники до застережень та порад співробітників ДСНС України щодо дотримання правил безпечної поведінки на воді, залежить від їх сумління.
А Роздільнянські рятувальники, вкотре нагадують відпочивальникам, щоб відпочинок на воді був безпечним, необхідно суворо дотримуватися правил безпечної поведінки на воді. Лише суворе дотримання елементарних правил безпеки на воді допоможе уникнути нещасних випадків!
Сергій ШМОРГАЛ,
Роздільнянський міськрайонний відділ
ГУ ДСНС України в Одеській області