До Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області, на ім’я начальника Андрія Кульбача, надійшов лист від громадянина Вербицького Анатолія Володимировича, що проживає у Нікопольському районі.
В листі, чоловік розповів цікаву історію про свій порятунок. Так, ми дізнались про ще одного героя, який проживає в нашій області. Ним виявився співробітник Марганецького міського відділу, майор служби цивільного захисту Чутчев Руслан Володимирович.
В лавах рятувальників перебуває з 2001 року. Обіймав посади такі, як начальник караулу та інспектор з реагування на НС. Наразі Руслан працює головним фахівцем Марганецького міського відділу ГУ ДСНС у Дніпропетровській області.
Так, 8 квітня 2017 року о 15:16 у селищі Червоногригорівка на вулиці 8 березня, 12, сталась пожежа у приватному житловому будинку.
На час виникнення пожежі у будинку перебував власник Вербицький Анатолій Володимирович, 1971 року народження. Анатолій спав у дальній кімнаті будинку. Дружина на цей час перебувала на території угіддя, пораючись на городі. Тому ніхто із домашніх не помітив як розпочалась пожежа. Син Анатолія першим повідомив мати про подію. Коли вони прибігли, вогнем вже було охоплено пів будинку. Спроби власноруч витягти чоловіка, виявились марними. Жінка навіть не змогла потрапити до будинку. Відкривши вхідні двері, полум’я було настільки сильним, що підпалило косинку на голові жінки.
Як пізніше з’ясували, причиною пожежі стало перегрівання опалювального котла. Котел був розташований як раз біля вхідних дверей, тому палаючи, перекрив єдиний доступ до помешкання. Час йшов на хвилини. Вогонь продовжував вирувати у будинку.
В сусідньому будинку в гостях у Чутчева Володимира Васильовича перебував його син Руслан, який допомагав батьку поратись на городі. Йшовши до підвалу, помітив стовп диму над помешканням сусідів. Руслан швидко викликав рятувальників та побіг у дім.
Сильне задимлення виїдало очі. Забравшись повзком у дім, розбудив Анатолія, витяг його на вулицю. Виніс собаку та кота. Тварини ледве дихали. Нажаль, пізніше померли від отруєння чадом.
Опісля, Руслан оцінив ситуацію та знеструмив будинок.
Як розповів Анатолій, навколо бігали переполошені сусіди, які не знали що необхідно робити в даній ситуації, аби врятувати будинок, який може згоріти до тла. Тому наш вогнеборець взяв все у свої руки. Забравшись на дах почав зривати стріляючий шифер. Люди носили воду у відрах і подавали Руслану, а той в свою чергу, поливав палаючу дерев’яну обрешітку. Через час вдалось відрізати від вогню половину даху, а потім взагалі ліквідувати пожежу.
В цьому випадку, на прикладі Руслана, можна зробити висновок, що на якій посаді не перебував рятувальник, будь-то інспектор чи фахівець –рятувальник за покликанням, залишається рятувальником. Тож, дякуємо таким людям як Руслан за проявлену відвагу та мужність, за людське відношення до горя інших.
Дарина Цуркань
Провідний фахівець Сектору зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю ГУ ДСНС у Дніпропетровській області