14-річний мешканець села Мартинівка Пулинського району Віктор Тимощук цим літом відпочивав у козацькому таборі в м. Коростишів. 30 червня вони пішли на екскурсію до місцевого каньйону. Там вже була компанія юнаків, які влаштували на березі ігри. Раптом один із них опинився у воді та почав тонути.
Першою це помітила учениця 11-го класу Куницька Вікторія – тренер з самооборони в козацькому таборі. – За час роботи в таборі цього хлопця я вже бачила не вперше – розповідає дівчина. – Він умів плавати, навіть не знаю чому так сталося. Наскільки я зрозуміла його хтось штовхнув у воду і з переляку хлопець почав тонути. – Вона негайно кинулася на порятунок. Проте натомість опинилася у пастці потопаючого – він став чіплятися за дівчину як за рятувальне коло. – Щоб самій не потонути, я пірнула під воду і намагалася тримати його на плаву – говорить Віка.
Свідком небезпечної ситуації став Віктор Тимощук. Доки дорослі скидали з себе «козацьку амуніцію», хлопець встиг зняти лише шаблю, і в однострої (а це – сорочка, шаровари, кушак, чоботи) миттєво стрибнув на допомогу у воду з 10-метрової висоти.
– Підпливши зі спини до потопаючого, я спочатку витягнув за руку Вікторію. – розповідає юнак. – Далі ударив хлопця по потилиці, аби той втратив свідомість і ми мали змогу йому допомогти. Перевернув його на спину, охопив голову рукою та, разом із Вікою, доправили його до пірса. А там вже дорослі витягнули хлопця з води. Він швидко отямився, хоча і наковтався трохи води.
Віктор дуже сором’язливий і, навіть, не розповів про подію батькам. З’ясувалося, що він із багатодітної сім’ї. З п’ятьох нащадків хлопчик так звана золота серединка – 3 дитина. В нього є старші брат із сестрою і ще дві меншенькі сестрички. Вітя полюбляє малювати і, до речі, в нього дуже гарно виходить. В школі постійно приймає участь у всіляких конкурсах як по малюванню так і в спортивних змаганнях – волейбол, футбол, «Нумо хлопці!» тощо.
– До нас Вітя прийшов приблизно півроку тому. – розповідає керівник гуртка «Сокіл–Джура» Володимир Лисюк. – З самого початку в нього загорілися очі. Він проявив себе як старанний учень та трудолюбивий вихованець. Так як в нього виходить гарно малювати, я з ним ще займаюся різьбленням по дереву. Але з’ясувалося, що він ще і відчайдушний. Коли трапилася біда Вітя не роздумуючи кинувся на допомогу. Хоча і втопив паразит малолітній новенькі іменні шкіряні чоботи, які ми йому подарували. – сміється Володимир. – Та нічого, нові придбаємо, головне, що з тим хлопцем уже усе гаразд.
Дізнавшись про цей героїчний випадок, рятувальники спільно з ініціаторами соціального проекту «Школа безпеки» під гаслом «Комфортно там, де безпечно!» вирішили обов’язково відзначити хлопця цінними подарунками. Тож у день знань на очах у всієї школи фахівці ДСНС вручили герою мобільний телефон, якого досі в нього не було, та почесну грамоту за проявлену мужність і відвагу. А партнери рятувальників нагородили його цифровим фотоапаратом та портфелем із сувенірною продукцією.
Також на святі знань Віктора офіційно посвятили у козаки та вручили шаблю. Тепер в козацькій родині героя зватимуть Топилихо. На тайному обряді Віті вистрижуть чуприну. Її дозволено носити не всім, а лише справжнім козакам, які відзначилися героїчним вчинком.
Ірина Коваль,
прес-служба Управління ДСНС України
у Житомирській області