Басейн – це прекрасна можливість вести здоровий спосіб життя в будь-який час року. У більшості міст, є не просто басейни, а цілі аквапарки. У таких місцях люблять відпочивати і дорослі і діти. Але ми не повинні забувати про безпеку. Кожен має знати, як правильно плавати в басейні.
У нашій країні очистку і дезінфекцію води в басейні зазвичай проводять методом хлорування, багато з вас напевно думають, що це занадто шкідливо для здоров’я, поспішаю вас переконати – це не так. Хлорування проводять за спеціальними розрахунками, в дозах безпечних для нашого здоров’я, єдину неприємність, яку може створити вам хлорована вода – почервоніння очей. Але цього можна уникнути якщо використовувати спеціальні окуляри для плавання.
Перед першим відвідуванням слід вивчити правила користування басейном, якими слід керуватися весь час. Готуючись до плавання, слід враховувати, що останній прийом їжі повинен бути не менш ніж за 40-50 хвилин до відвідування басейну. Також переконайтеся, що ви взяли всі необхідні речі, які відповідають правилам перебування в басейні, а саме:
- купальний костюм;
- шапочку для плавання;
- рушник;
- набір гігієнічних засобів для душу;
- спеціальне взуття для басейну (гумові шльопанці або банні тапочки).
Також слід враховувати і правила безпеки у басейні. Якщо ви не вмієте плавати, то обов’язково потрібно повідомити про це фітнес-тренера, який видасть вам спеціальні плавальні засоби. У всіх правилах плавання в басейні зазначено, що не можна приходити на тренування в стані алкогольного сп’яніння, а також не варто робити перерви для приймання їжі під час заняття, що може негативно позначитися на вашому здоров’ї.
Категорично забороняється бігати навколо басейну. На підлозі у вологому приміщенні ви можете посковзнутися і отримати серйозну травму. Раптове падіння у воду також не можна назвати безпечним. На жаль, тонуть навіть професійні плавці. Забороняється стрибати у воду: по-перше, стрибок може вийти невдалим. В результаті чого ви можете серйозно травмуватись. По-друге, можливо, що в момент стрибка у воду можна зіштовхнутись з іншим відвідувачем басейну. Варто пам’ятати, що басейн – це громадське місце.
Загальні правила:
- Правила поведінки обов’язкові до виконання всіма відвідувачами.
- Заходити на територію басейну дозволяється лише у спеціальному взутті (сланці для лазні, пляжні сланці).
- За власну безпеку в плавальному басейні та на території оздоровчого закладу несе відповідальність сам відвідувач, ознайомлений з Правилами.
- Не рекомендовано заносити на територію оздоровчого закладу їжу та напої, придбані за його межами.
- Відвідувачі повинні дотримуватись і підтримувати громадський порядок та загальноприйняті норми поведінки. Поводити себе шанобливо по відношенню до інших відвідувачів басейну, обслуговуючого персоналу, осіб, які відповідальні за дотримання порядку, не допускати дій, що створюють небезпеку для оточуючих.
- Відвідувачі зобов’язані залишати басейн за 15 хв. до його закриття.
- Басейн може припинити свою роботу під час проведення, санітарних днів та з технічних причин. Про це адміністрація повідомляє заздалегідь.
- Документом для відвідування басейну є абонемент.
- Відвідувачі басейну повинні мати правильно оформлені абонементи.
Особи, які не мають при собі правильно оформлених абонементів, до занять не допускаються. Заборонено передавати абонемент іншим особам. У випадку виявлення цього порушення, абонемент анульовується, а оплата за абонемент не повертається. - Відвідувач сам заявляє, що він пройшов медичне обстеження у лікаря та отримав довідку в медичній установі щодо можливості відвідувати басейн, а також заявляє що вміє плавати та знімає відповідальність з адміністрації басейну, якщо ця інформація не достовірна.
Вимоги при екстрених ситуаціях:
- Відчувши озноб, швидко вийдіть з води та розітріться сухим рушником.
- При судомах, запамороченнях, поганому самопочутті зберігайте спокій, покличте на допомогу.
- Негайно повідомляйте Адміністратора про випадки виявлення підозрілих предметів у воді та на території.
- У випадку необхідності звертайтесь до Адміністратора за аптечкою.
Басейн це не тільки місце відпочинку, а ще й територія з високим рівнем небезпеки. Перед тим як навчитися плавати в басейні, необхідно вивчити правила поведінки в ньому.
Альона ТРЕНІНА
Матеріал підготувала методист обласних та м. Ужгород курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області