Рано чи пізно, але настає той момент, коли дитина має залишатися вдома сама. Канікули, короткочасна хвороба, просто час після школи – це ті періоди, коли дитина не перебуває під наглядом дорослого. Добре, коли є бабусі й дідусі, які вже не працюють. Однак, чим далі, такий варіант трапляється рідко, та й гувернантка не завжди по кишені. Тому перше й найголовніше, що мають зробити батьки – навчити дитину безпечній поведінці
Пропонуємо розглянути декілька ситуацій, у яких може опинитися дитина, й ознайомитися з рекомендаціями із правил безпечної поведінки.
СИТУАЦІЯ 1. Вдома
Діти по-різному реагують на перспективу залишитися вдома самому: одні радіють, що нарешті можуть певний час не бути під контролем дорослих, інші – навпаки, нервуються й просто бояться.
Батьки теж ставляться до цього різно. На жаль, багато з них занадто довіряють своїй дитині, помилково гадаючи, що вона достатньо доросла, щоб усвідомити всю небезпеку, яка може їй загрожувати, і не чіпати ті речі, які можуть бути небезпечними, зокрема, здавалося б, банальні ножі, ножиці, сірники тощо.
Небезпечні предмети та речовини
Батьки обов’язково повинні пояснити дитині, чим небезпечний той чи той предмет. Показати школярику, що ніж, ножиці й голка можуть завдати болю – злегка шпигніть малюка, щоб він відчув це на собі. Розказати, що сірники й запальнички можуть призвести до пожежі та опіків, а ліками й побутовою хімією можна сильно отруїтися й через це навіть померти.
Необхідно обов’язково впевнитися, що дитина добре все зрозуміла. Нехай вона все це проговорить вголос, и бажано, неодноразово.
Але й це ще не все. Навіть якщо батьки впевнилися в тому, що дитина дуже добре знає про небезпеку деяких предметів та вміє правильно користуватися ножем, ножицями й голкою, ліпше зібрати усі предмети, що можуть хоч чимось мінімальним загрожувати дитині, й надійно заховати їх. Як то кажуть: береженого Бог береже – не варто спокушувати дитину, якою б самостійною вона не була.
Побутові прилади
Не завадить обдумати й скласти перелік того, що може таїти небезпеку для дитини. Електрочайник – нібито самий звичний побутовий предмет. Проте, у тому випадку, коли дитина захоче попити чай за відсутності дорослих й не втримає чайник у руках, опіки можуть бути найнебезпечнішими. Тому чайник треба прибрати подалі й купити термос, у якому можна залишати дитині воду, компот або чай потрібної температури…
Продовження читайте на сторінках вересневого номера “Надзвичайної ситуації +”. Замовити журнал можна в редакції за номером: 098-893-2093. 044-331-8107.