Крім вищого, ніякого іншого сорту для риби не існує!
Незважаючи на широкий вибір, представлений у наших магазинах, купити якісну, свіжу рибу – велика проблема. Щоб не принести в сім’ю неякісний рибний продукт, ми повинні знати, на які хитрощі здатні продавці та постачальники риби, аби збути нам небезпечний для нашого здоров’я товар.
Рибна промисловість не стоїть на місці. Сучасні технології дають змогу виростити в штучних умовах будь-який вид риби. Чим вона відрізняється від риби, що живе в дикій природі? Це все одно, що порівнювати вирощених на хімікатах курчат-бройлерів та курочку, вигодувану на бабусиному подвір’ї. Так само і з рибою. Чого нам варто побоюватись?На рибних фермах рибу годують кормами з барвниками і стимуляторами росту, а також, щоб вона не хворіла, їй дають антибіотики. На рибопереробних підприємствах її заморожують, застосовуючи небезпечні поліфосфати, або коптять хімічно шкідливим рідким димом. У магазинах відверту тухлятину видають за свіжий продукт… Що й казати, купити сьогодні якісну свіжу рибу – велика проблема, і впоратися з нею може лише той, хто знайомий із махінаціями виробників і продавців. «Варто пам’ятати, що риба «другої свіжості» небезпечна для здоров’я Вашого й Ваших родин!» – попереджають в Асоціації рибалок України.
Супермаркети такі зручні та комфортні
Асоціація рибалок України б’є на сполох. Щоб провести перевірку якості товарів, що продаються в супермаркеті, державні контролюючі органи повинні за два тижні повідомити керівництво торговельної мережі про плановану перевірку. Мало того, потрібно вказати дату і час, коли відбудеться перевірка, а також мету, тобто, який товар підлягає перевірці й чому…«Ясна річ, що такі перевірки перетворюються на фарс. Що можна виявити, якщо інспектор в запиті мусить чітко вказати коли, о котрій годині й що саме він буде перевіряти. Недобросовісним продавцям такими нормами значно полегшили “роботу”, – говорить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков. – Здавалося б, ринки та базари – ось де «розсадник» торгівлі неякісним товаром… Але виявляється, що пальму першості в поширенні неякісного, простроченого, а то й відверто «лівого» товару сьогодні тримають великі торговельні мережі, враховуючи складність їх перевірки. Базари відкриті для інспекторів у будь-який час «дня і ночі». І тому все рідше можна виявити на них товар без документів. Інша справа ‒ супермаркети… Увесь нелегал переїхав до них…»
Продовження читайте на сторінках вересневого номера “Надзвичайної ситуації +”. Замовити журнал можна в редакції за номером: 098-893-2093 або 044-331-8107.