ФАО координує масштабну дистрибуцію насіння кукурудзи та соняшника за підтримки Посольства Франції та приватного бізнесу
28 вересня 2017 р., Київ, Україна – ФАО майже завершила одну з найбільших в історії триваючого конфлікту на сході України кампаній з дистрибуції насіння, основною метою якої є допомога фермерам у підготовці до наступного посівного сезону.
Команда ФАО продовжує надавати гуманітарну допомогу на постраждалій від конфлікту території східної Україні, приділяючи особливу увагу людям, які проживають у сільській місцевості поряд з лінією розмежування. Цього разу понад 113 тон насіння кукурудзи та соняшника було розподілене між близько 9 000 домогосподарств та 1 000 малих фермерських господарств. Роздача відбувалась у 25 селах Донецької області та 18 селах Луганської області.
Ця допомога є частиною програми реагування ФАО в зоні конфлікту, яка в даний час оцінюється в 2,3 млн. доларів США. ФАО організувала дистрибуцію насіння в тісній співпраці з Посольством Франції та трьомафранцузькими компаніями, що працюють в Україні: Євраліс Семенс Україна, КВС-Україна та Маїсадур Семанс Україна.
Отримувачі допомоги матимуть можливість задовольнити свої мінімальні вимоги по харчуванню протягом наступних 8-10 місяців , отримавши приблизно 8 кілограмів насіння кукурудзи на одне домогосподарство та 50 кілограмів насіння соняшнику на малу ферму. Також вони отримають повноцінні посібники з основними правилами посадки насіння.
«Нещодавно ФАО провела дослідження, яке підтвердило, що своєчасна роздача насіння буде мати значний позитивний вплив на врожай 2017-18 років», – сказав Фаррух Тоіров, координатор програми ФАО реагування в надзвичайних ситуаціях в Україні. «Ми хочемо створити хороші умови для економічного розвитку аграрного сектору та забезпечити продовольчу безпеку в регіоні».
«Сільське господарство створює можливості для працевлаштування населення», – продовжив пан Тоіров. «Хоча ця робота сезонна, вона може забезпечити дохід протягом усього року. Безробітне населення та малі фермери можуть легко отримати хороший прибуток, збираючи врожай для комерційної реалізації».
В останні місяці ФАО підтримала майже 10 000 домогосподарств уздовж лінії розмежування різними видами сільськогосподарських матеріалів: насіннєвої картоплі, системами крапельного зрошення, кормів для тварин та птиці. Наступний раунд гуманітарної допомоги буде спрямований на ще 10 000 домогосподарств, які зазнали значних втрат внаслідок конфлікту.
До кінця осені команда ФАО в Україні планує дистрибуції кроликів, насіннєвого часнику, кормів для худоби та різних інших ресурсів сільськогосподарського призначення для домогосподарств, які знаходяться в сільській місцевості та потребують допомоги.
Програма реагування ФАО на території східної України фінансується переважно урядами Канади та Франції, а також власним бюджетом ФАО, а загальною метою програми є підвищення продовольчої безпеки для більш ніж 45 000 осіб, що проживають уздовж лінії розмежування.
«Ці спільні зусилля посилили підготовку до критичного посівного сезону і стали достойним прикладом ефективного публічно-приватного діалогу», – додав пан Тоіров.
Про ФАО
ФАО є міжурядовою організацією, до складу якої входять 194 держави-члена, два асоційованих члена і одна організація-член – Європейський союз. ФАО зі штаб-квартирою у Римі (Італія) представлена у більш ніж в 130 країнах.
Україна приєдналася до ФАО в 2003 році і співпрацює з різними проектами ФАО як в країні, так і в регіоні. Починаючи з 2015 року, ФАО здійснює свою діяльність в Україні за двома напрямками: Програма реагування у надзвичайних ситуаціях, що реалізується на території, охопленій збройним конфліктом на сході України, і Програма розвитку сільського господарства по всій країні.