Від надзвичайних подій не застрахований ніхто. Нажаль, як діяти у разі їх виникнення знає далеко не кожен. Зокрема, однією з найпідступніших надзвичайних подій є пожежа. «Червоний півень» зазвичай підкрадається непомітно та позбавляє людей і майна, а іноді й життя. Цього року на території Житомирщини вже ліквідовано 2020 пожеж, на яких загинуло 82 особи.
У осінньо-зимовий період люди починають інтенсивно обігрівати свої домівки, іноді забуваючи про елементарні правила безпека. Така недбалість, як правило, і призводить до виникнення пожеж. Аби запобігти їх збільшенню рятувальники посилюють профілактичну роботу. Зокрема, у Коростишеві відбулось показове профілактичне відпрацювання.
Перш за все вогнеборці спільно з поліцейськими та фахівцями різноманітних служб відвідали приватні житлові будинки. Відвідуючи оселі, перевірявся стан пічного опалення у громадян. Не озброєним оком одразу видно хто як готується до опалювального періоду. Зокрема, бабуся Оксана з року в рік повторює вже такий знайомий алгоритм дій підготовки домівки до зими.
– Я вже в такому віці, що мені не треба зайвий раз нагадувати про подібні речі, – каже бабуся. – Як тільки починає восени холодати, я вже знаю, що треба трусити сажу, бо це у першу чергу треба. Якщо є тріщини чи щілині на печі, то я їх замазую ще влітку, коли в спеку швидко фарба висихає. А упродовж зими постійно стужу як за пічкою так і за електроприладами.
Прививати культуру безпечної поведінки необхідно з малечку. І рятувальники яскраво підтверджують цей вислів. Вихованці Коростишівського дитячого садочку «Сонечко» стали слухачами коротенького уроку безпеки. Під час нього хлопчики та дівчатка вчилися як необхідно поводити себе у побуті та на вулиці. Цікаво було послухати як малеча готується до майбутніх новорічних свят. Фахівці ДСНС, у свою чергу, розповіли як провести свята безпечно та без пригод.
Фінальною крапкою заходу стала робота пересувного консультаційного пункту. Рятувальники розгорнули пересувний консультаційний пункт на території одного із місцевих магазинів побутової техніки. Так, у відділі побутової техніки увагу покупців працівники ДСНС звертали на правила експлуатації електрообладнання. В якості наочного посібника використовували згорілі праски, чайники, оплавлені фени. Ось до чого може призвести порушення правил експлуатації електроприладів. Покупцям електрообігрівачів вогнеборці пояснили усі вимоги щодо їх безпечного використання, а фахівці газової служби розповідали до чого може призвести недбале використання газових плит.
У ДСНС України
у Житомирській області