Головний редактор журналу «Надзвичайна ситуація +» Віта Струтинська презентувала видання на науково-практичній конференції, присвяченій Стратегії реформування організації цивільного захисту, що відбулася 16 травня у стінах Інституту державного управління у сфері цивільного захисту.
Фахівці галузі цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки (з різних регіонів України), які брали участь у конференції, познайомилися з виробничо-практичним журналом, який є цікавим та корисним як для спеціаліста галузі, так і для пересічної людини, зацікавленої у безпеці власного життя та життя близьких.
Видання підіймає актуальні теми у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки та безпеки життєдіяльності. На його сторінках можна знайти таку інформацію:
- ексклюзивні коментарі щодо проблемних питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, безпеки життєдіяльності;
- вирішення проблем технічного регулювання, стандартизації, оцінки відповідності;
- моніторинг змін у законодавчій базі, роз’яснення та коментарі до найбільш важливих документів;
- зразки форм документів;
- аналіз інноваційних технологій: перспективні винаходи та технології, їх впровадження у практику;
- матеріали про пожежну безпеку: від запобігання до ліквідації; стан техногенної і природної безпеки населення та територій;
- статті про психосоціальні загрози, правила поведінки для дорослих та дітей під час різних життєвих ситуація та в різних умовах;
- інформацію про безпеку життєдіяльності у сфері екології, промислового виробництва, харчової промисловості, транспорту, будівельної галузі, фінансової і юридичної сфери та побуті;
- актуальні новини сьогодення тощо.
Журнал пропонує читачам практичний ілюстративний матеріал: пам’ятки безпеки, схеми, плакати з безпеки життєдіяльності та ін.
З початку 2017 року, з метою проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо забезпечення цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки в державі, навчання громадян основам безпеки життєдіяльності, запобігання травмуванню та загибелі людей, за підтримки ДСНС України та за ініціативи УкрНДІЦЗ, забезпечено функціонування електронної версії журналу «Надзвичайна ситуація +».
« «Надзвичайна ситуація +» – це не лише спеціалізований ресурс для професійних рятувальників. Він також має допомагати в роботі працівникам державного управління та місцевого самоврядування, відповідальним за цивільний захист керівникам небезпечних і потенційно небезпечних підприємств, викладачам навчальних закладів різних рівнів, підприємцям, чий бізнес пов’язаний з певними ризиками для життя і здоров’я людей та навколишнього природного середовища, виробникам сертифікованої продукції», – підкреслила Віта Струтинська.
У свою чергу, учасники конференції закцентували на тому, що населення України мало поінформоване про заходи та засоби цивільного захисту, про алгоритм дій під час виникнення певної надзвичайної ситуації тощо. Журнал містить у собі всю потрібну інформацію, тому буде корисним для широких верств населення та може посприяти підвищенню рівня обізнаності громадян про заходи безпеки.
Конференція була організована Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Департаментом організації заходів цивільного захисту, Українським науково-дослідним інститутом цивільного захисту й Інститутом державного управління у сфері цивільного захисту. Журнал «Надзвичайна ситуація +», що діє на базі УкрНДІЦЗ, став інформаційним партнером заходу.