Міністр соціальної політики Юлія Соколовська, виступаючи на Міжнародному форумі UNFPA „Україна на шляху до подолання домашнього та гендерно зумовленого насильства”, привернула увагу до масштабу проблеми домашнього насильства в Україні.
Очільниця міністерства навела статистичні дані: кожна 5 жінка в Україні стикалася з тією чи іншою формою насильства, страждають від цього і чоловіки. Втім, 90% постраждалих від насильства – саме жінки.
Протягом 2019 року зафіксовано понад 130 тис звернень громадян з приводу домашнього насильства, що на 15 % більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, з них 88 % – від жінок, 10 % – від чоловіків. Від дітей надійшло 1055 звернень.
„Формування “нульової толерантності” до насильства та готовності протидіяти його проявам – один із ключових пріоритетів Мінсоцполітики”, – наголосила Юлія Соколовська.
ДОВІДКА
Надання соціальних послуг, у тому числі тимчасового притулку особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема внаслідок учинення стосовно них домашнього насильства та насильства за ознакою статі, забезпечують:
- 21 центр соціально-психологічної допомоги;
- 23 притулки або відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі;
- 339 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі;
- 12 центрів медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб;
- 12 центрів денного перебування постраждалих осіб;
- 142 „гарячі лінії”.
Джерело: офіційний сайт Мінсоцполітики