Напевно правильно буде розпочати з навчання. Перше, що мені дуже сподобалось, що викладачі зі всіх сил старалися зацікавити нас, студентів, своїм предметом з перших занять, тому що, ще в вересні ми без проблем могли змінити предмет, який не подобається. Більшість занять проходили як звичайні лекції, але в формі діалогу, тобто не було такого, що говорить лише викладач, в більшості це були дискусії і кожен студент розповідав як та чи інша ситуація може вирішитись в його країні.
Друге, кожен викладач старався максимально показати практичну сторону свого предмету, що ще більше зацікавлювало: екскурсії в різні державні установи, практичні заняття, запрошували на лекції різних спеціалістів, які вже багато років працюють в певній сфері і вони розповідали нам про набутий досвід. На одному з предметів ми навіть запускали дрон, а потім з цієї інформації робили карти…. Надзвичайно цікаво!
Дуже сподобалась їхня інформаційна система, щось на зразок нашого віртуального університету. В кожного студента/курсанта та викладача в академії є свій обліковий запис в цій системі, де можна знайти всі свої оцінки, всі обрані предмети, персональний розклад, контакти викладачів, стипендія, наукові заборгованості, книги, які брав в бібліотеці, тобто всю інформацію…Дуже зручно! Коли ми приїхали, нам створили такі ж облікові записи.
Дуже сподобався прийом…Коли ми тільки приїхали, це був Welcome Week, в перший день в нас була зустріч з 3 ректорами університетів, які співпрацюють. Тобто, 3 університети зробили одну спільну зустріч для іноземних студентів з 3 університетів. Це був офіційний прийом з шампанським, фуршетом і концертною програмою з їхніми народними танцями. На наступний день нам зробили невелику екскурсію по місту, знову ж таки для «еразмусців» з 3 університетів…Взагалі весь Welcome Week був спільним для 3 університетів…Потім 3 групи разом з координаторами на 2 дні поїхали за місто, на екскурсію в естонське село (з харчуванням, іграми, сауною та піснями біля вогнища). Welcome Week був дуже насичений і цікавий. За нами були закріплені курсанти академії, які в разі необхідності могли нам допомогти, щось порадити або зв’язатись з координатором в разі нагальної проблеми. Але таке бувало вкрай рідко, тому що нам справді пощастило з групою, ми всі були дуже дружні і допомагали один одному.
Умови проживання були хороші, нас забезпечили всім необхідним. Жили по двоє людей в кімнаті і по четверо людей в блоці (всі з різних країн), кухня була одна на поверх, але цього було абсолютно достатньо. В гуртожитку прибирали кожен день, нашим обов’язком було лише прибирати і підтримувати чистоту лише в кімнатах. Там не було розпорядку дня, але були певні правила: не курити в гуртожитку (всюди є димові детектори), не вживати алкогольні напої і має бути тиша після 22:00. За порушення цих правил могли виселити з гуртожитку та написати листа в університет, з якого приїхав студент.
В цілому враження після 4 місяців перебування в Таллінні лише позитивні. Це справді чудовий досвід у всіх планах, в першу чергу – вдосконалення мовних навиків.
Мій досвід участі у програмі обміну студентів Erasmus+ та навчання протягом одного семестру в Естонській академії безпеки (Таллінн, Естонія)
Отже, який шлях варто пройти до та під час такої подорожі з великою кількістю досвіду, вражень та мотивації? Коли є ціль – з’являються можливості її досягнення!
Що потрібно для того, щоб пройти відбір?
- Бажання. Буде бажання – буде результат.
- Сміливість. Хоча нова країна, інша мова та культура можуть трохи лякати, проте цікавість та жага до нових вражень та досвіду повинна все таки перемагати, адже це нові та корисні практичні знання, нові друзі, можливість подорожувати та відкрити для себе нові незабутні емоції…
- Англійська. Саме хороший рівень англійської стане найкращим помічником для отримання нових знань і спілкування з новими друзями. Для нормального спілкування та простішого навчання необхідний рівень англійської, як мінімум В2.
- Терпіння.Адже процес оформлення документів не є легким, але ці зусилля того варті.
Як обрати університет?
- Поцікався в координатора твого університету про вженаявні партнерства.
- Визначся, які саме предмети та напрямок тебе цікавлять.
Умови проживання
Умови проживання в гуртожитку були хороші, нас забезпечили всім необхідним. Жили по двоє людей в кімнаті і по четверо людей в блоці (всі з різних країн), кухня була одна на поверх, але цього було абсолютно достатньо. В гуртожитку прибирали кожен день, нашим обов’язком було підтримувати чистоту лише в кімнатах. Там не було розпорядку дня, але були певні правила: не курити в гуртожитку (всюди є димові детектори), не вживати алкогольні напої і має бути тиша після 22:00.
Що робити за кордоном?
У моїй групі навчалось 13 студентів-іноземців. Ми дуже здружились, адже у нас було багато спільних інтересів. Навчання було основним пріоритетом для нас, проте ми і не забували про наше дозвілля. Пікніки на березі моря, спільні прогулянки містом, навіть прості заняття в спортзалі для нас були наповнені сміхом та неймовірно позитивною енергетикою. Ну і звичайно ж подорожі. Подорожі – це те, на що справді не варто шкодувати гроші. Ми подорожували всією групою. За 5 місяців навчання відвідали 5 країн і ці емоції та враження запам’ятаються мені на все життя.
Досвід та навички, які я здобула за час навчання за програмою Erasmus+ запам’ятається мені справді на все життя. Бажаю всім пережити такі емоції. Будьте наполегливими та вірте в свій успіх.
Надія Слободяник,
магістр спеціальності «Цивільна безпека»