Про це йшлося 17 березня під час селекторної наради з керівниками Головних управлінь Національної поліції в областях.
Участь у нараді також взяли заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко та командувач Національної гвардії України Микола Балан.
Усі співробітники до завершення карантину проводитимуть превентивну роботу, заходи з протидії злочинності та перевірятимуть дотримання тимчасових заборон щодо пасажирських перевезень, участі у масових заходах та роботи певних категорій закладів.
«Я підписав наказ про переведення всіх підрозділів Нацполіції на посилений варіант несення служби. У такий складний для держави час ми повинні зробити все, аби не допустити поширення коронавірусу та росту злочинності», – наголосив Голова Національної поліції України Ігор Клименко.
Він також додав, що посилену увагу правоохоронці приділятимуть, зокрема, протидії нелегальній торгівлі лікарськими засобами та засобами індивідуального захисту, а також недопущення їз вивезення за кордон.
Командувач Нацгвардії Микола Балан повідомив про готовність військовослужбовців НГУ до проведення спільних із поліцейськими заходів для виконання завдань Уряду щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції.
Усім керівникам Головних управлінь Нацполіції в регіонах наголошено на необхідності забезпечення всіх правоохоронців засобами захисту, зокрема медичними масками і рукавичками, а також антисептичними та дизінфекційрими засобами.
Нагадаємо: Нацполіція забезпечить виконання карантинних заходів для недопущення розповсюдження коронавірусу.
Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко відзначив, що зміни в законодавстві щодо адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення карантинних заходів – це серйозний важіль впливу. Однак основним завданням для правоохоронців є не покарання порушників, а проведення превентивної роботи, аби не допустити порушень тимчасових обмежень.
«Усі заходи, які будуть проводитися, спрямовані на профілактику. Тому важлива взаємодія поліцейських зі співробітниками Міністерства охорони здоров‘я. Зокрема це стосується оперативного відпрацювання інформації щодо встановлення кола осіб, із якими контактували громадяни, котрі захворіли на коронавірус. Наше завдання одне: попередити і не допустити поширення коронавірусної інфекції», – акцентував Антон Геращенко.
ДОВІДКОВО
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року №215 на території нашої держави запроваджені карантинні заходи, які покликані запобігти поширенню небезпечної інфекції COVID-19. Світовий досвід боротьби із недугою підтверджує, що найкращий спосіб зупинити поширення вірусу – залишатися вдома і виконувати рекомендації лікарів.
На виконання вищевказаної постанови Кабміну введена заборона: залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень, а також робота метрополітенів, проведення всіх масових заходів за участю понад 10 осіб. Тимчасово припинити свою роботу повинні й заклади громадського харчування, торговельні та заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури.
За словами Голови Національної поліції України Ігоря Клименка,зусилля правоохоронців, у першу чергу, будуть спрямовані на проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи щодо важливості дотримання тимчасових обмежень пасажирських перевезень, проведення масових заходів та роботи певних категорій закладів. Поліцейські у межах своїх повноважень перевірятимуть документи громадян, встановлюватимуть маршрути їх слідування та здійснюватимуть контроль за виконанням карантинних обмежень. Глава Нацполіції наголосив, що той, хто порушуватиме карантинні заходи та своїми протиправними діями наражатиме на небезпеку інших громадян, відповідатиме за це перед Законом. Адже Верховна Рада ввела адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі.