Скільки ж на землі є різних звірів? Досі нікому не вдалося точно встановити це число. Водночас вчені переконалися – хижаків значно менше від травоїдних. І ще вивели одну закономірність: чим дрібніші ссавці, тим їх більше.

Дикі тварини зазвичай ведуть потаємний спосіб життя. Вони намагаються уникати зустрічі з людьми. Але залишений твариною слід допоможе нам визначити вид тварини, розгадати таємниці життя звірів, не порушуючи їх спокою. Щоб з’ясувати, кому належить слід, треба знати, як виглядає тварина, де вона проживає та як пересувається.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник пропонує познайомитися з тваринами, які живуть на території заповідника за допомогою екологічної гри «Слідопит».

Правила гри прості: потрібно визначити зображений слід дикої тварини, прочитавши деякі факти з її життя. Є 12 слідів і 12 фактів, отже починаємо грати!


 

1. Повільно ходить, погано бачить, риє глибокі нори, має довгі кігті. Вправний будівельник. За одне полювання з’їдає понад 50 жаб.

 

2. Хижак. Любить ловити рибу. Живе як на суші так і у воді. Дуже соціальні тварини і проводять багато часу один з одним. Вони досить грайливі. Гарно пірнають і можуть залишатися під водою до 2-х хвилин.

 

3. Має найбільші роги серед всіх ссавців. Сильна тварина. Її боїться навіть вовк. Харчується травами, мохами, грибами і лишайниками. Бігає швидко, розвиває швидкість до 55км/год.

 

4. Найбільший гризун Європи. Має прозорі повіки. Завдяки цьому тварина може плавати під водою з закритими очима і чудово орієнтуватися.  Строгі вегетаріанці. Основний їх раціон складається з кори та пагонів прибережних дерев (верби, осики, тополі).

 

5. Чий пухнастий рудий хвіст слугує своїй господині парашутом під час стрибків?

6. Спілкуються між собою за допомогою свисту, бурчать, коли розлючені. Мають 36 зубів. Впадають на зиму в сплячку на 128 днів. Полюбляють молоко.

 

7. У якої тварини під час бігу задні лапи випереджають передні?

 

8. Має коротку і щільну статуру, товсті і високі кінцівки, довгу і тонку голову. При бігу розвиває швидкість до 40 км /год. Добре плаває. У його раціон входить в основному рослинна їжа. Має ікла.

 

9. Полохлива тварина. Травоїдна. Родич оленя, середньої статури з симпатичною мордочкою і довгими вухами.

 

 

10. Має гарне блискуче хутро. Живе в основному поблизу водойм з багатою прибережною рослинністю. Тіло витягнуте і гнучке, морда вузька з короткими вухами, лапи короткі. Між пальцями ніг плавальна перетинка, яка дозволяє тварині відмінно плавати і пірнати. Під час плавання працюють передні лапи.

 

11. Розрізняє приблизно 200 мільйонів різних запахів і може почути запах іншої тварини на відстані до 1,5 км.

12. Представник родини псових. Харчується як тваринною, так і рослинною їжею (ягоди, фрукти). Основний раціон – мишоподібні гризуни. Полює, покладаючись на слух і нюх, переважно вранці і ввечері. Відмінно бігають, плавають, добре стрибають (на відстань більше 4 метрів, а також “свічкою” вгору).

 

 

Відгадки:

1.     Борсук

 

2.     Видра 

 

3.     Лось

 

4. Бобер

 

5. Білка

 

6. Їжак

 

7. Заєць

 

8. Дикий кабан

 

9. Козуля

 

10. Норка

 

11. Вовк