Рекомендації надає Володимир Курпіта, лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук, фахівець з питань громадського здоров’я, директор Центру громадського здоров’я МОЗ 2018-2019 років.
Як організувати особисті прийоми громадян
Основний механізм спілкування з мешканцями відбувається через особисті прийоми людей. Зараз їх варто зменшити і перевести в безпечні режими – телефон, соцмережі, листи-звернення.
Якщо особисті прийоми необхідні – треба організувати захист для персоналу та відвідувачів:
- це можуть бути маски, а краще встановити скляні/пластикові перегородки для захисту. Коронавірус не літає і він не зможе перелетіти через перегородки:
- посилити прибирання – 3-4 рази в день. Важливо не лише миття підлоги, а обробка миючими засобами поверхонь столів, стільців, підвіконь тощо;
- встановити санітайзери, щоб люди могли дезінфікувати руки, коли приходять з вулиці.
Співпраця із поліцією
Поліція має контролювати дотримання режиму карантину. Також місцевому самоврядуванню рекомендують обговорити з поліцією механізм інформування, коли з’являються панічні настрої або планується порушення спокою, аби вчасно відреагувати.
Освітяни можуть допомогти комунікувати
Залучайте освітян до поширення правдивої інформації, оскільки вони спілкуються із великою кількістю людей. Зокрема, можна задіювати чати батьків. Повідомлення варто повторювати 2-3 рази на тиждень.
Соціальним службам повинні довіряти
Робота соціальних служб допомагає вчасно виявити та надати допомогу самотнім людям старшого віку. Але важливо, щоб вони були оснащені рукавичками, масками, водонепроникним одягом. Це підвищує довіру громади до такої роботи.
Комунальні послуги
Важливо забезпечити безперебійне вивезення сміття та водопостачання. Адже скільки б не говорили про важливість миття рук, люди не будуть цього робити, якщо не буде води.
Також рекомендується встановити додаткові контейнери для масок та рукавичок, аби їх не розносило вітром. Відповідно до рекомендацій, найкращий механізм утилізації – це спалювання, але важливо, щоб це не відбувалося у кожному дворі, а було організованим та систематизованим.
Наступний вебінар на тему: “Як підготуватися до весняних свят (Вербна неділя, Великдень)” відбудеться 8 квітня о 12:00.
Трансляції будуть на Facebook-сторінках Програми DOBRE та Українського кризового медіа-центру, а також Youtube-каналах #DOBREпрактики та UCMC.
Під час вебінарів свої запитання зможуть поставити глядачі онлайн-трансляцій у Facebook програми DOBRE та Youtube.
Джерело: офіційний сайт ініціативи “Децентралізація”