З урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та на виконання протокольних рішень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 25 березня 2020 року запровадив режим функціонування єдиної державної системи цивільного захисту – надзвичайна ситуація.
Надзвичайна ситуація – це порушення нормальних умов життя і діяльності людей, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом або іншою небезпечною подією, в тому числі епідемією, яке може призвести до загибелі людей та/або значних матеріальних втрат.
Введений режим надзвичайної ситуації передбачає посилення координації органів управління обласних та районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та служб цивільного захисту. Для реагування на дану надзвичайну ситуацію органами управління створюється спеціальна комісія з ліквідації наслідків НС та призначається керівник робіт з ліквідації наслідків НС для проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, дезінфекції територій та об’єктів щодо протидії поширення коронавірусу, а також інформування громадян щодо дотримання заходів безпеки.
На виконання наказу ДСНС України № 207 від 13.03.2020 «Про запобігання занесенню та поширенню захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19 серед персоналу системи ДСНС» на час установлення карантину в Україні, проведення освітнього процесу з функціонального навчання на базі Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області було скасовано.
За зверненнями посадових осіб райдержадміністрацій області начальник Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області полковник служби ЦЗ Сергій Вовчук організував проведення викладачами онлай консультацій з керівниками робіт та працівниками штабів з ліквідації наслідків НС.
З метою забезпечення органів місцевого самоврядування відповідними зразками плануючої документації на сайті Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області розміщені матеріали щодо діяльності ЄДС ЦЗ та керівника робіт з ліквідації наслідків НС.
Володимир ПАВЛЮК, старший
майстер виробничого навчання
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області