зазначила керівниця пресслужби ГУ ДСНС у Києві Світлана Водолага. Про це повідомляє Укрінформ.
“Маємо рекомендації медиків, основне – це не виходити на вулицю, особливо тим людям, які страждають на захворювання органів дихання, робити вологе прибирання у квартирах, користуватися зволожувачами повітря або просто ставити ємності з водою, щоб воно було більш зволожене; якщо відкриваєте вікна на провітрювання, то завішуйте їх мокрими ганчірками”, — повідомила вона.
“Днями ми всі бачимо сильний смог у Києві та Київській області. За інформацією ДСНС, цей смог – наслідок спалювання сухої трави та сміття на території приватних домогосподарств. Важливо, що, за повідомленням ДСНС, хімічної та радіологічної загрози таке явище не несе. Радіаційний фон по місту Києву та Київській області у межах норми та не перевищує фонових значень”, – сказав Максим Степанов.
Він зазначив, що смог може викликати зміни в самопочутті, особливо це стосується людей з хронічними захворюваннями, такими як серцево-судинні захворювання.
“Є кілька порад щодо смогу, тому що дим у повітрі може викликати головний біль, затруднене дихання, кашель, подразнення очей. Тому МОЗ радить якомога більше часу проводити вдома, не виходити на вулицю, пити більше рідини – до 2-3 літрів на добу. Також не відкривати вдома вікна, проводити частіше вологе прибирання приміщень. Особливо це стосується людей, які мають серцево-судинні захворювання”.
Як повідомлялося, задимлення у столиці виникло через горіння трав’яного настилу та лісової підстилки в Київській області.У ДСНС наголосили, що радіаційний фон по м. Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень.
ВАЖЛИВО!
Після тривалих лісових пожеж та пилової бурі, що пройшла Україною напередодні, зранку 17 квітня у Києві зафіксували найвищий рівень забруднення повітря серед інших міст світу.