Також гвинтокрили, що є на озброєнні рятувальників, постійно моніторять території, де є загрози виникнення пожеж. Про це розповів начальник Управління координації авіації МВС України Олександр Кашуба.
«Гвинтокрили Airbus Н-225 в Україні з’явились в грудні 2018 року в рамках створення Єдиної системи авіаційної безпеки МВС. Відповідно до умов контракту з Францією, Україна отримає 55 вертольотів Airbus різних модифікацій для потреб наших авіаційних підрозділів – Національної гвардії, Державної прикордонної служби, ДСНС та Національної поліції. На сьогодні Єдина система авіаційної безпеки МВС отримала 6 вертольотів Н-225 та 2 вертольоти Н-125. Вертольоти Н-225, що надійшли до ДСНС, в основному залучаємо для виконання заходів по гасінню пожеж в Зоні відчуження, Житомирській та Вінницькій областях. Також моніторимо територію, де є загроза виникнення пожежі для того, щоб наземні засоби пожежогасіння могли відреагувати на ту чи іншу ситуацію», – сказав Олександр Кашуба.
За словами начальника Управління координації авіації МВС, Н-225 є перспективним для України гвинтокрилом.
«Вертольоти Н-225 – це нові машини, які надійшли в Україну для того, щоб забезпечити виконання авіаційними підрозділами тих завдань, які стоять перед ними. Це виконання заходів по протипожежній безпеці, гасіння пожеж в екологічних зонах де є займання, для медичної евакуації, для перевезення вантажу та персоналу. За своїми технічними характеристиками в них безпека виконання польотів для пілотів дуже висока», – зазначив Олександр Кашуба.
Крім того, Олександр Кашуба додав, що створення Єдиної системи авіаційної безпеки передбачає виконання ряду заходів:
«В першу чергу – це отримання нової авіаційної техніки відповідно до тих графіків, які передбачені контрактом. Для якісного підтримання техніки в належному технічному стані, контрактом також передбачено отримання матеріально-технічних засобів й відповідного спеціального обладнання. Створення Державного сервісного центру забезпечить проведення всіх робіт, які будуть виконуватись на території України нашим навченим авіаційним персоналом. Передбачається створення навчального закладу, в якому наші пілоти будуть проходити допідготовку, а студенти й курсанти будуть навчатися, а потім після випуску будуть направлені в наші авіаційні підрозділи. В перспективі також передбачаємо надання зазначеної авіаційної техніки французького виробника для Кременчуцького льотного коледжу», – сказав він.