У середньому в Україні на лінію 102 за день надходить приблизно 1600 викликів, пов’язаних із випадками домашнього насильства. В умовах карантину, за даними Національної «гарячої лінії» із попередження домашнього насильства, яку підтримує UNFPA Україна кількість звернень збільшилась удвічі. Утім, за інформацією Міністерства внутрішніх справ, суттєвого збільшення звернень, станом на 24 квітня, не зафіксовано. Про це йдеться в матеріалі Фонду Народонаселення ООН в Україні.
Так, за даними МВС, з 1 до 11 березня на номер 102 щодо домашнього насильства зателефонували 17 999 разів, що становить у середньому 1636 викликів на добу. У період з 12 до 31 березня надійшло 30 746 викликів, що становить у середньому 1537 викликів на добу. З 1 до 23 квітня — 37251 викликів, що становить у середньому 1619 викликів на добу.
За словами заступниці міністра внутрішніх справ Катерини Павліченко, спостерігаються незначні сплески, які припадають на вихідні, передсвяткові та святкові дні. У березні, наприклад, такими були вихідні з нагоди Міжнародного жіночого дня та Великодня.
Із впровадженням в Україні кримінальної відповідальності за домашнє насильство та вдосконаленням законодавства із запобіганню насильству, кількість звернень по допомогу стрімко зросла. Так, якщо порівнювати період із січня до квітня цього року й минулого, відзначається приріст звернень на лінію 102 на 26 %.
«В Україні відбувся переломний момент із набуттям чинності нового законодавства в питанні запобігання домашнього насильства. Це створило нові можливості для протидії проблемі. Значну роль зіграли масштабні інформаційні кампанії, які проводяться не тільки МВС, але й нашими партнерами. Ще одним важливим аспектом є зростання довіри до органів поліції», – зазначає заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.
Детальніше – за посиланням.
Джерело: офіційний сайт МВС України