На думку науковців, одним із дієвих інструментів, які сприяють збереженню біорізноманіття, є створення природоохоронних територій. Яскравим підтвердженням цього є Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, де існують унікальні флора та фауна, що відродилися після аварії на ЧАЕС і зменшення антропогенного впливу на навколишнє середовище.
За інформацією Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника на заповідній території науковці зафіксували понад 300 видів хребетних тварин, з яких 75 занесені до Червоної книги України. Ще 14 видів фауни занесено до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи. Серед них – вечірниця мала, річкова видра, рись звичайна, норка європейська, бобер європейський, деркач, тритон гребенястий та ін.
46 видів флори занесені до Червоної книги України. Також, п’ять видів рослин – верблюдка гісополиста, смілка литовська, козельці українські, зіномать Ліндемана і щавель український, які зафіксовано на території Заповідника, занесені до Європейського червоного списку.
Джерело: офіційний сайт Чорнобильського
радіаційно-екологічного біосферного заповідника