Міністерство енергетики України готове долучитись до розробки проєкту Закону України «Про управління відходами».
Про це заявив заступник Міністра енергетики України Максим Немчинов під час заходу «Циркулярна економіка в дії: використання золошлаків у дорожньому будівництві», яку проводила 26 травня 2021 року Європейська Бізнес Асоціація.
Питання повторного використання золошлакових відходів та гірничої породи є актуальним для Міністерства енергетики.
«Щороку підприємства теплової енергетики продукують близько 6 мільйонів тонн золошлакових відходів», – повідомив Максим Немчинов.
Але ці відходи можуть отримати нове застосування. Наприклад, золошлакові відходи та гірнича порода мають значний потенціал використання при виробництві цементу та будівництві доріг.
Максим Немчинов підкреслив, що потрібно комплексно вирішувати питання щодо відходів, які будуть накопичуватись у процесі реалізації Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ). Адже може виникнути ситуація, коли скорочення одних викидів призведе до утворення нових відходів.
За приклад заступник Міністра навів установку очищення від сірки та азоту на Трипільській ТЕС.
«У процесі очищення утворюються нові відходи – гіпс. Обсяги значні. Тому установка не запущена, хоча проєкт реалізований на 97%», – пояснив він.
Водночас в Україні відсутня відповідна законодавча база. З метою імплементації рамкової Директиви 2008/98/ЄС, Міндовкілля супроводжує у Верховній Раді України законопроєкт «Про управління відходами».
«Це рамковий закон. І Міністерство енергетики готове долучитись до його розробки. Після ухвалення рамкового закону будуть розроблені галузеві закони та нормативно-правові акти, які врегулюють підходи до управління конкретними відходами», – заявив заступник Міністра.
За інформацією пресслужби