Цього року перший день весни приніс значне потепління на території області. У зв’язку із коливаннями температури повітря та змінами напрямків вітру, крига може втрачати цілісність та призводити до льодоходу. Під час льодоходу – при поривах південно-східного вітру, постійних відлигах, тумані у ранкові часи, лід перетворюється на крижаний «цукор». Крім того, весною наповнюється старе русло річки Конка, яке проходить по рельєфу дна Каховського водосховища. У сукупності всі ці фактори впливають на відривання криги від берега.
Враховуючи трагічний досвід минулих років та постійний моніторинг обстановки на водних об’єктах області, щоб запобігти виникненню можливих нещасних випадків, рятувальники встановили додатковий пост у Василівському районі.
Бійці ДСНС патрулюватимуть крижаний покрив Каховського водосховища за допомогою катера на повітряній подушці МАРС-700, який в свій час придбала Запорізька облдержадміністрація, враховуючи всі небезпеки на водних об’єктах регіону.
Крім того, на березі розмістили пересувний пункт обігріву на базі автомобіля ГАЗ-66, в якому знаходяться обігрівач, спальні мішки, ковдри та чай.
Під час чергового рейду, який відбувся з представниками ЗМІ, рятувальники виявили велику промоїну та сімох рибалок, яким загрожувала небезпека. Бійці ДСНС підійшли до них на катері та доправили до берега в районі села Верхня Криниця. Врятовані від медичної допомоги відмовилися.
Повернувшись на берег, рятувальники отримали новий виклик та вирушили на виконання дій за призначенням. Завдяки постійному моніторингу погодних умов і льодової обстановки своєчасне встановлення рятувальних постів дає змогу запобігти виникненню надзвичайних подій на водоймах та мінімізувати вірогідність трагічних наслідків.
Альона Нестеренко
ГУ ДСНС України у Запорізькій області
Фото: Андрій Глущенко