Із 24 березня по 1 квітня, в рамках спільного проекту «Support to the Ukrainian Emergency Situations Service in establishment of the training system in the field of humanitarian demining“ Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Рятувального Департаменту Естонської Республіки та Естонської академії внутрішньої безпеки, проводилися навчання за методикою підготовки фахівців із гуманітарного розмінування. Раніше заходи подібного спрямування проводились для інших вищих навчальних закладах системи ДСНС України.
Тренувальною базою для навчань було обрано школу рятувальників у м. Вяйке-Марья в Естонській Республіці. Учасниками заходу стали курсанти першого курсу, котрі навчаються за спеціальністю «Цивільна безпека» (спеціалізація «Інженерне забезпечення саперних, піротехнічних та вибухових робіт»). Увесь навчальний матеріал викладався відповідно до міжнародних стандартів гуманітарного розмінування IMAS.
На початковому етапі тренінгів делегація ознайомилась із системою рятувальної служби Естонської республіки та діючих груп розмінування. Велику увагу естонські колеги приділили системі функціонування та порядку імплементації стандартів IMAS. Також розглядались кваліфікаційні вимоги до саперів (рівні EOD1, EOD2, EOD3, EOD3+). Не менш важливим стало вивчення питань теорії вибуху.
Крім того, під час навчань для курсантів були проведені заняття з вивчення засобів підриву вибухових речовин (детонаторів, детонуючих та вогнепровідних шнурів), способів підриву (NONEL /EXEL/, електричний, вогневий). Кожен курсант самостійно виготовив запальну трубку та ознайомився з перевіркою готовності електричної мережі до проведення вибухових робіт. Також розглядалися стандарти щодо знищення боєприпасів та загальні засади питань розмінування.