Фахівці цивільного захисту долучилися до розробки нової концепції подолання військового конфлікту на Донбасі
12 квітня в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся «круглий стіл» на тему: «Миробудівництво в Україні. Подолання військового конфлікту на Сході країни».
У конструктивному діалозі задля вироблення нової стратегії подолання військового конфлікту на Донбасі взяли участь громадські активісти, експерти, політики.
Очевидно, що нині проблеми, зумовлені збройними конфліктами на окремих територіях України лише загострюються, в той же час, ефективних заходів для їх остаточного розв’язання, на жаль, поки немає. І для того, щоб перейти до мирного розвитку подій потрібно навчитися домовлятися на всіх рівнях. Принаймні, щоб підготуватися до перехідного періоду від війни до миру, потрібно розробити і запропонувати низку системних змін у чинному законодавстві.
План подолання військового конфлікту на Сході країни учасники заходу вирішили розробити й реалізувати під час проведення тематичних «круглих столів» із залученням громадських активістів, представників Уряду, профільних комітетів Верховної Ради та міжнародних експертів, які мають певний досвід у питаннях виходу із «заморожених конфліктів».
Зокрема, було запропоновано вісім нових тем для майбутніх дискусій, які включають такі питання як: миробудівництво (мирні способи розв’язання конфліктів), можливість запровадження тимчасових адміністрацій, залучення на Донбасі міжнародного поліцейського контингенту, обговорення питань подолання екологічних наслідків у зоні конфлікту, запровадження соціальних та гуманітарних програм, програм економічно-фінансового забезпечення, обговорення шляхів впровадження перехідного правосуддя та шляхів відновлення інститутів органів державного управління в регіоні. Завершення заходу планується провести у форматі підсумкової конференції й не виключено, що вона може відбутись як захід міжнародного рівня.
У ході роботи «круглого столу» учасники презентували свої проекти розв’язання проблем, проте не виключено, що надалі тематика й формати цих заходів можуть доповнюватися й розширюватися.
Свої пропозиції, як представник наукової установи ДСНС України, Громадської спілки «Міжнародна Асоціація цивільного захисту України» (МАЦЗУ) та Громадської організації «Рада технічних комітетів стандартизації України» висловив начальник УкрНДІЦЗ Віталій Кропивницький.
Презентуючи ініціативи експертів з цивільного захисту В. Кропивницький зокрема сказав:
– Поки що я не дуже задоволений результатами роботи цього заходу, оскільки у виступах учасників дуже мало конкретики щодо подальшого розв’язання проблем Донбасу.
Нині Асоціація цивільного захисту й наша наукова установа вивчають проблеми в зоні конфлікту. Ми проводимо дослідження, здійснюємо моніторинг ситуації на підконтрольних та на непідконтрольних територіях України, пишемо доповідні, й готові надати ці дані для аналізу експертам.
Також ми можемо посприяти розробникам нової концепції в питаннях технічного регулювання, а також, – забезпечити інформаційну підтримку заходу на сторінках нашого часопису «Надзвичайна ситуація +», – повідомив начальник УкрНДІЦЗ.