Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи з обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів. Із настанням весни кількість виїздів зросла. Громадяни знаходять боєприпаси на власних присадибних ділянках, у лісах та на полях. Лише впродовж минулої доби було здійснено 156 виїздів, під час яких виявлено 1061 боєприпас, з яких дві авіаційні бомби. Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 21 тис. 662 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 86 авіаційних бомб.
Так, 9 травня до Служби порятунку Львівщини надійшло повідомлення про виявлення біля села Оброшино Пустомитівського району 28 вибухонебезпечних предметів. Серед знайдених боєприпасів були: 75 мм артилерійський снаряд, 19 одиниць 45 мм артилерійських снарядів та вісім мінометних мін часів Другої світової війни. Цього ж дня, піротехнічною групою ДСНС небезпечні знахідки було вилучено й знищено у спеціально відведеному для цього місці.
На Чернігівщині фахівці групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській знищили артилерійський снаряд калібром 152 мм часів Другої світової війни. Його знайшли напередодні під час проведення земляних робіт на полі біля с. Івангород Ічнянського району.
Крім того, тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Зокрема, на Луганщині, впродовж 10 травня піротехніками було обстежено 2,69 га місцевості у м. Сватово, Новоайдарському, Попаснянському та Станично-Луганському районах. Також у с. Сиротине Попаснянського району та у м. Лисичанську були перевірені лінії газопроводів. Загалом виявлено та вилучено 172 одиниці вибухонебезпечних предметів, й зокрема: 114 артилерійських снарядів, чотири мінометні міни, три ручні гранати, сім підривників та 44 одиниці інших вибухонебезпечних предметів. Цього ж дня на Донеччині піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили 831 боєприпас. А на території Олександрівського району вилучили дві мінометні міни калібром 82 мм, на території Ясинуватського району – п’ять гранат РДГ-5, чотири запали УЗРГМ, 377 набоїв калібром 5,45 мм, 440 набоїв калібром 7,62 мм. Також фахівці піротехнічних робіт вилучили та знешкодили три гранати РДГ-5 у Бахмутському районі.
РS. Під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.