16 травня о 05:30 за непальським часом викладач курсів спеціальної та рятувальної підготовки Національного університету цивільного захисту Валентин Сипавін здійснив своє перше сходження на найвищу вершину світу — Еверест. До складу команди крім Валентина входили ще Кирил Люляєв, Станіслав Шагдамов та Віктор Бобко. Сходження проходило з північного, тибетського боку гори за стандартним маршрутом.
Валентин Сипавін став п’ятим харків’янином і 19-м українським альпіністом, який підкорив Еверест, а також другим серед кращих льодолазів Світу.
Валентин – досвідчений гірський гід, який підкорив багато відомих вершини світу – Ельбрус, Казбек, пік Леніна, Монблан, Маттерхорн, Кіліманджаро, Акконкагуа, Альпомайо, Мак-Кінлі й інші. Він готував до сходження і підказав ідею підкорення Евересту першій українці, що піднялася на найвищу точку світу – Ірині Галай. Крім того, він ще й призер чемпіонатів і Кубків світу з льодолазання.