Завтра, 7 червня, 250 громадських активістів із Житомирської, Рівненської та Хмельницької областей разом із представниками УКРОПу пікетуватимуть Кабінет Міністрів України. Мешканці міст Баранівка, Новоград-Волинський та смт Першотравенськ мають на меті привернути увагу урядовців до екологічної катастрофи в регіоні.
Уже другий рік поспіль у місцеві річки Хомора та Случ потрапляють промислові викиди, що вбивають усе живе в цих водоймах. Забруднювач – Понінківська картонно-паперова фабрика, яка працює у Хмельницькій області. Депутати Баранівської районної ради з ініціативи УКРОПу ухвалили звернення до Генеральної прокуратури України й Міністерства екології та природних ресурсів із вимогою вжити дієвих заходів. Це звернення підтримали також депутати Житомирської обласної ради. Наразі жодних суттєвих змін не відбулося. Торік підприємство оштрафували.
Крім того, у прокуратурі відкрили кримінальне провадження за фактом забруднення, але потім справу передали до прокуратури Хмельницької області. На початку травня 2017 року в річки знову скинули відходи. Місцеві мешканці, обурені безкарністю підприємства-забруднювача та бездіяльністю державних органів, вирішили вдатися до акцій протесту. Так, 6 червня жителі села Глибочок Баранівського району перекрили рух транспорту на одному з автошляхів.