ФАО здійснить поставки систем крапельного зрошення фермерським господарствам східної України
П’ятдесят дрібних фермерських господарств, розташованих уздовж буферної зони Донецької та Луганської областей України, 30 червня 2017 року отримали системи крапельного зрошення від Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО). Цей пілотний проект реалізується в рамках програми ФАО з реагування в надзвичайних ситуаціях. Бюджет цієї програми в Україні становить 2,3 млн. дол. США.
Поставки проходили в селах Кодема і Кримське в Донецькій і Луганській областях. Села розташовані в межах 8 кілометрів від контактної лінії. Кожне домогосподарство отримало повністю укомплектовані системи крапельного зрошення для ведення садівництва, що складаються з великих ємностей для води, розподільних ліній, системи збору дощової води і УФ-стійких запчастин.
«Використання іригаційних систем нового покоління стало пріоритетним у сільськогосподарській політиці України, і ФАО повністю підтримує цю національну стратегію», – сказав Фаррух Тоіров, координатор програми реагування у надзвичайних ситуаціях в Україні. «Наш проект сприяє впровадженню сучасних іригаційних технологій для дрібного землеробства в східній частині України».
Фахівці ФАО визначили необхідний розмір й інші специфікації для труб, розпилювачів та інших складових, щоб забезпечити оптимальні результати для кожного домогосподарства. Кожна система крапельного зрошення виготовляється індивідуально, але є універсальною для вирощування різних культур. Потік води точно контролюється і накопичується біля основи рослини, досягаючи максимального ефекту і зменшуючи кількість відходів.
«Це обладнання також не вимагає витрат в установці і в той же час економить енергоресурси і зменшує потребу в добривах і гербіцидах», – додав Фаррух Тоіров. «Я впевнений, що ці інвестиції допоможуть нашим одержувачам вирощувати високорентабельні культури».
В останні місяці ФАО здійснила сільськогосподарську допомогу майже 6 000 домогосподарствам у 15 найбільш важкодоступних селах уздовж лінії зіткнення. Далі гуманітарна допомога буде направлена ще 2 800 домашнім господарствам, які суттєво постраждали через військовий конфлікт.
До кінця літа команда ФАО також планує закупівлю і поставку молодняку птиці, кролів, кормів та інших ресурсів сільськогосподарського призначення.
Програма ФАО з надання допомоги в надзвичайних ситуаціях фінансується урядами Канади та Франції та з власних коштів ФАО. В цілому, фінансування направлено на підвищення продовольчої безпеки більш ніж 45 000 громадян, що проживають уздовж лінії зіткнення на сході України.
Про ФАО
З 2015 року ФАО займається глибоким вивченням стійкості домашніх господарств на сході України в умовах відсутності продовольчої безпеки. Співробітники двох офісів – в Києві і Краматорську – використовують свої технічні знання в рамках надання гуманітарної допомоги з тим, щоб підтримати і зберегти засновані на сільському господарстві джерела засобів існування, які постраждали внаслідок збройного конфлікту.
ФАО є міжурядовою і спеціалізованою установою ООН, до складу якого входять 194 держави-члени, два асоційованих члена і одна організація-член – Європейський союз. Штаб-квартира ФАО знаходиться в Римі (Італія), а представництва організації розташовані в більш ніж 130 країнах світу.