За повідомленням racurs.ua, на початку жовтня в Україні та в країнах ЄС вчені зафіксували підвищення рівня радіоізотопу рутеній-106. У Федеральному відомстві з радіаційного захисту Німеччини заявили, що ймовірне джерело забруднення знаходиться на Південному Уралі. Німецьке відомство заявило про високу долю ймовірності аварії на АЕС в Росії. Причина зростання показників радіоактивності «як і раніше не зрозуміла». «Інші регіони на півдні Росії також не можна виключати», — додали у Федеральному відомстві з радіаційного захисту BfS Німеччини.
За інформацією держпідприємства «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки», концентрація радіоізотопу у Києві склала 1-2,2 мБк/куб. м. За своєю радіотоксичністю рутеній-106 знаходиться в одному ряді з Цезієм-137. Окрім України наявність радіоізотопу рутеній-106 у вигляді аерозолю зафіксували спецпідрозділи радіаційного моніторингу у Швейцарії, Польщі, Італії, Німеччині, Австрії, Чехії та Франції.
Рутеній — метал сріблястого кольору, відноситься до платинових металів. Це — дуже інертний метал, який не розчиняється у кислотах. Разом з тим утворює ряд металоорганічних з’єднань і є активним каталізатором.