Вчені з Флоридського університету виявили принаймні один прекрасний побічний ефект зміни клімату – цвітіння тропічних лісів на острові Барро-Колорадо (Панама), про це повідомляє Realist.online, з посиланням на Eurekalert.
«Це справді дивно, – каже Стефані Пау, яка очолила дослідження. – За останні кілька десятиліть ми спостерігали підвищення температури і збільшення концентрації вуглекислого газу в атмосфері. Наше дослідження показало, що тропічний ліс відповів на цей процес, виробляючи більше квітів».
У статті, опублікованій в журналі «Global Change Biology», команда Пау проаналізувала дані про вплив опадів, температури, світла і вуглекислого газу на цвітіння лісу за останні 28 років. Вчені зрозуміли, що атмосферний вуглекислий газ чинить на ріст квітів найбільший вплив. Рослини витягають вуглекислий газ з атмосфери і перетворюють його в цукри, які живлять життєво важливі життєві процеси.
Практично у всіх видів рослин зростання концентрації CO2 в повітрі призводить до активізації фотосинтезу і прискорення зростання. «Тропічні види рослин еволюціонували в теплому кліматі, тому може здатися, що глобальне потепління на них не вплине. Але ми показали, що вони набагато більш чутливі навіть до невеликих змін клімату», – каже Пау.
Вчені прогнозують, що з підвищенням рівня вуглекислого газу екологічні зрушення в тропічних лісах триватимуть. Дослідження показують, що рослини «надзвичайно чутливі до навіть невеликих змін клімату». Наприклад, з 1971 по 1990 р, на тлі зростання концентрації CO2 на 9%, відзначалося збільшення вмісту біомаси в лісах Європи на 25-30%. Кількість вуглекислого газу в атмосфері нашої планети зростає рекордними темпами. У 2017 році Всесвітня метеорологічна організація повідомила, що концентрація CO2 досягла найвищого рівня за останні 800 тисяч років рівня: 403,3 ppm.