Мінагрополітики затвердило режими рибальства в 2018 році, про це повідомляє «Юрліга».
Суб’єктам господарювання при здійсненні промислу водних біоресурсів у відповідних районах слід дотримуватись вимог режимів рибальства в 2018 році, якими визначені способи і терміни вилучення улову, типи і розміри рибопромислових суден, знаряддя лову, їх кількість, допустимі до вилову розміри об’єктів промислу, вимоги щодо їх охорони і т.д.
1.Режим рибальства в басейні Азовського моря у 2018 році встановлює, зокрема:
- заборону на промисловий вилов осетрових видів риб. Особини осетрових та інших видів, занесених до Червоної книги України, які приловлюються під час промислу, як дорослі, так і молодь, негайно випускаються в море незалежно від їх стану (живі або мертві).
- допустимі показники прилову і дії в разі їх перевищення;
- види риб, щодо яких допускається промисел (оселедця в Керченській протоці, хамси, бичків, піленгаса, тюльки, азово-чорноморської кефалі, частикових риб, барабулі, ставриди, креветок, рапанів і ін.);
- особливості заборони на промисел (судака, мідій і т.д.); – особливості маркування бирками знарядь лову;
- обов’язки користувачів водних біоресурсів;
- особливості розподілу знарядь лову і т.д.
Забороняється проводити промисловий лов в темний час доби (через годину після заходу сонця і за годину до сходу) на суднах, які не обладнані бортовими вогнями.
2. Режим рибальства в басейні Чорного моря у 2018 році встановлює, зокрема:
- заборону на використання ставних знарядь лову, не позначаючи їх розташування за допомогою буїв або розпізнавальних знаків;
- нерестову заборону на промисел калкана чорноморського у виключній (морській) економічній зоні з 01 по 30 травня;
- граничну кількість знарядь лову і т.д.
При здійсненні спеціалізованого промислу в Чорному морі не обмежується обсяг прилову об’єктів, для яких не встановлена промислова міра.
3. Режим рибальства в дніпровських водосховищах у 2018 році встановлює, зокрема:
- вимоги до знарядь лову;
- на Київському водосховищі допускається рибальство карася сітками з плетінням 50 мм до початку весняно-літньої заборони та з 1 вересня;
- на Канівському водосховищі допускається рибальство карася сітками з плетінням 50 – 60 мм протягом усього промислового періоду;
- на Кременчуцькому водосховищі допускається використання дрібнопористих сіток 5 – 10 мм для вилову верховодки і тюльки в весняно-літній період, включаючи період заборони на лов водних біоресурсів і т.д.
У разі погіршення екологічного стану водойм, загрози виникнення явищ замору і т.і. за рішенням територіальних органів Держрибагентства можуть вживатися заходи з регулювання кількості знарядь лову та інші передбачені законодавством заходи, спрямовані на зменшення промислового навантаження на водні біоресурси. При наявності чотирьох і більше актів перевірки промислу з перевищенням норми прилову територіальні органи Держрибагентства приймають рішення про заборону промислу знаряддями добування (вилову) з визначеним кроком вічка в межах певного району промислу терміном до 20 діб, але не менш 10 діб.
Режими рибальства в 2018 році затверджені наказом Мінагрополітики від 29 грудня 2017 року № 710, який вступить в силу з дня офіційного опублікування.