На полігоні твердих побутових відходів № 5 встановили німецьке обладнання, що збільшить добовий обсяг переробки токсичного фільтрату з 200 до 350 кубометрів на добу, про це повідомляє прес-служба КМДА.
Також протягом минулого року для поточного укриття карт полігону завезено 90 тисяч тонн мінерального ґрунту.
Про це йшлося під час інспекції робіт зі встановлення обладнання, участь у якій взяли заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, голова Обухівської районної державної адміністрації Іван Рудяк, голова правління ПрАТ «Київспецтранс» Андрій Грущинський, представник компанії – виробника обладнання «ROCHEM» Маркус Бекман, головний інженер «Науково-виробничого об’єднання «ЕКОСОФТ», громадські активісти з населених пунктів, що розташовані біля полігону, та інші.
За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, місто виконало низку робіт, щоб покращити ситуацію на полігоні, та розпочало заходи, що передуватимуть його подальшій рекультивації.
«За останні два роки на полігоні відновлена робота системи переробки фільтрату «ROCHEM», зараз збільшуємо його потужність із 200 до 350 кубометрів на добу. У перспективних планах – подальше збільшення переробки фільтрату», – сказав заступник голови КМДА.
Петро Пантелеєв нагадав, що минулого року місто розпочало проектування рекультивації полігону твердих побутових відходів № 5 у с. Підгірці Обухівського району Київської області (1 черга).
Також, як повідомив голова правління ПрАТ «Київспецтранс» Андрій Грущинський, сьогодні фактично завершено укриття першої карти, пересипано 12 га з 17 га, що існують, сформовані схили.
У 2018 році плануються наступні заходи:
- протягом лютого-березня 2018 року оголошення тендеру на розробку проектно-кошторисної документації на роботи з ремонту автодороги від полігону ТПВ № 5 до с. Ходосівка протяжністю 3,5 км;
- продовження роботи з ліквідації аварійної ситуації з проведенням укриття карт і схилів полігону твердих побутових відходів № 5 із використанням мінерального ґрунту як ізоляційного шару;
- встановлення додаткового обладнання для очищення фільтрату.
Довідково.
Полігон № 5 введений в експлуатацію у 1986 році. На ньому захоронено близько 7 млн т твердих побутових відходів. За 31 рік експлуатації в тілі полігону під дією опадів накопичився фільтрат. Полігон № 5 – єдиний в Україні полігон, обладнаний системою очищення фільтрату, що базується на технології зворотного осмосу.