Грип – сезонне захворювання, ризик захворіти яким зростає з настанням холодів. Ви можете «зловити» вірус в магазині, транспорті або на роботі. Підвищення температури тіла до 38-39°С, яке супроводжується сухим кашлем і симптомами інтоксикації. Саме це може бути початком захворювання на грип. Також грип, як правило, проявляється у вигляді різкого погіршення самопочуття, загальної слабкості, порушенні апетиту та сну, дратівливості, сонливості, м’язового та суглобового болю.
Якщо в будинку з’явився хворий, потрібно зробити все, щоб зменшити концентрацію вірусу в повітрі та обмежити потрапляння інфекції на домашні предмети побуту. Для цього влаштуйте карантин за всіма правилами:
- Ізолюйте хворого.
- Провітрюйте кімнату, де знаходиться хворий. Рекомендується провітрювати приміщення 3-4 рази на день по 20-30 хвилин, робіть щоденне вологе прибирання.
- Виділіть хворому окремий набір посуду: виделка, ложка, ніж, тарілка, чашка. Слідкуйте, щоб ніхто не використовував ці предмети. Набір посуду періодично обдавайте кип’ятком.
- Рушник також повинен належати тільки хворому і знаходитися в його кімнаті.
- При контакті з хворим треба одягати марлеву пов’язку. Пам’ятайте, що пов’язки необхідно міняти або прасувати гарячою праскою кожні 3-4 години. Одноразові маски зможуть захистити впродовж декількох годин, а потім їх слід викидати.
Віруси грипу досить агресивні, щоб впоратися з ними, наш організм повинен володіти потужним імунітетом. Подбайте про свій імунітет, і ваш організм зможе протистояти інфекції.
Щоб імунітет був високим потрібно:
- Правильно харчуватися.З їжею ми повинні отримувати всі необхідні речовини. І обов’язково в організм повинна потрапляти необхідна кількість вітамінів.
- Приділяти увагу фізичним навантаженням.У цьому допоможуть ранкова зарядка, прогулянки і пробіжки. Уникайте місць з масовим перебуванням людей.
- Загартовуватися.Процедури, що гартують, допоможуть тримати організм в тонусі.
Постарайтеся по можливості уникнути «дотику» з інфекцією: уникайте людних місць, частіше мийте руки і не перебувайте поруч із носієм інфекції. Такі нескладні заходи допоможуть вам вберегтися від хвороби!
Пам’ятайте – самолікування може призвести до негативних наслідків!
Алла Тищенко, методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області