Такі основні результати 10-го засідання Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями, яке відбулося 12 лютого 2018 р. у МЗС України за участю Заступника Міністра Василя Боднара, повідомляє прес-служба відомства.
Зокрема, члени Ради вживатимуть подальших заходів, які б сприяли звільненню громадян України, незаконно утримуваних російською владою в РФ і в АР Крим, а також доведення до міжнародної спільноти фактів переслідувань вірян в тимчасово непідконтрольних українській владі окремих районах Донецької і Луганської областей.
МЗС висловило підтримку представленому о. Любомиром Яворським (УГКЦ) проекту щодо розвитку військового капеланства в Україні та готовність сприяти законодавчому унормуванню капеланського служіння.
Громадська рада продовжуватиме вживати заходів з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Зокрема, Рада підтримала ініціативу Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ єпископа Богдана Дзюраха щодо акції з надання символічної допомоги країнам Африки та Азії, які найбільше потерпають від голоду. Переживши трагедію умисного знищення українського селянства, коли тоталітарний режим нав’язав світові замовчування фактів масового знищення голодом, Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору, надаючи допомогу населенню інших країн, яке потерпає від голоду. «Не плач, а дій! Байдужість вбиває!» – під таким гаслом планується залучити до акції не лише офіційні структури, а й громадянське суспільство і всіх небайдужих громадян в Україні та закордонних українців.
Рада підтримала важливу ініціативу – проголошення 2018 року роком Божого слова в Україні, що передбачає не лише масові читання Святого Письма, а й заходи, спрямовані на втілення Божих заповідей у життя.