Сейшельські острови створили в Індійському океані захищені території “розміром з Велику Британію”, повідомляє ВВС Україна. В обмін на списання частини свого державного боргу острівна країна погодилася захистити 210 тисяч квадратних кілометрів океанічних вод. Це обмежить туризм і риболовлю на Сейшелах, щоб запобігти подальшому нанесенню шкоди морській флорі та фауні. Одним з інвесторів, які працювали над угодою, є створений актором Леонардо Ді Капріо фонд.
Уряд Сейшельських островів погодив таку угоду ще у 2016 році з американською благодійною організацією захисту природи Nature Conservancy та багатьма інвесторами.За умовами угоди на суму 21 млн доларів, благодійна організація та інвестори, зокрема Фонд Леонардо Ді Капріо, виплатили частину державного боргу Сейшельських островів.
Потім країна буде направляти майбутні платежі по державному боргу у новий трастовий фонд – Трастовий фонд збереження природного середовища та адаптації до кліматичних змін Сейшельських островів (SeyCCAT). Цей траст запропонує менші відсоткові ставки по виплаті заборгованості, а будь-які заощадження направлять на фінансування нових проектів, спрямованих на захист морських флори та фауни та адаптації наслідків зміни клімату. В рамках угоди, Сейшельські острови збільшують розмір захищених океанських територій від 0,04% до 30% до 2020 року.
Перша частина плану передбачає створення двох нових морських парків. Перший з них охоплює острови Альдабра, де гніздяться колонії птахів, мешкають сотні тисяч черепах, а також дюгонь – морська корова – один з найбільш вразливих видів в Індійському океані. Ця територія буде повністю захищена, дозволять лише дослідницький та регульований туризм. Другий парк охопить морські території навколо головних островів Сейшельських островів і обмежить там риболовлю та туризм.
“Це є суттєвим досягненням у нашій місії з поширення охорони природи на глобальний рівень. Те, що ви бачите сьогодні на Сейшельських островах, – це те, що ми очікуємо представити в Карибському басейні та інших океанічних регіонах, які стикаються з загрозами зміни клімат”, – наголосив генеральний директор Nature Conservancy Марк Терчек.