Чотири роки поспіль Україна перебувала в списку країн, які не відповідають мінімальним стандартам протидії торгівлі людьми і не здійснюють значних кроків у цьому напрямі. Завдяки новим підходам до кримінального аналізу та підготовки правоохоронців, а також скоординованій міжвідомчій роботі за рік Україна суттєво покращила результати протидії сучасному рабству та вийшла із групи ризику.
Про це заступник міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук повідомила сьогодні, 27 лютого, під час презентації річних результатів щодо протидії торгівлі людьми за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, повідомляє прес-служба МВС України.
Минулий рік в Україні пройшов під егідою боротьби з торгівлею людьми і за цей час досягнуто значних позитивних зрушень. «Завдяки реформі кримінального блоку, новим підходам до кримінального аналізу, Україна зробила прогресивний поступ щодо боротьби з цим жахливим явищем. Національне законодавство відкориговане, відповідно до міжнародних стандартів щодо боротьби торгівлею людьми», – сказала Тетяна Ковальчук.
Так, у 2017 році силами працівників органів системи МВС була припинена діяльність 29 ОЗГ, які займалися торгівлею людьми. Кількість зареєстрованих кримінальних справ у сфері торгівлі людьми зросла до 346, тоді як у 2016 році зареєстровано 115 випадків. Крім того, у поточному році вже виявлений 51 такий злочин і надана допомога 44 потерпілим.
Заступник глави МВС висловила вдячність за співпрацю і підтримку міжнародним партнерам – Міжнародній організації з міграції, ОБСЄ, Бюро правоохоронної діяльності Посольства США, які допомагають Україні на всіх етапах нарощувати потенціал у боротьбі з торгівлею людьми.
«Результатом спільної плідної роботи з міжнародними партнерами є виключення у щорічному звіті Державного департамент США нашої держави із контрольного списку країн, де процвітає торгівля людьми і здійснюються мінімальні кроки боротьби з цим явищем. Чотири роки Україна поспіль була у цьому списку. І виключення з цього списку – наше велике спільне досягнення», – заявила заступник міністра внутрішніх справ України.
Окремо заступник глави МВС акцентувала увагу на тому, що на цьому етапі необхідна тісна взаємодія всіх центральних органів виконавчої влади державної, міжвідомча координація.
«За минулий рік Україна втричі збільшила викриття фактів торгівлі людьми. І ми робимо все можливе, щоб протидія торгівлі людьми була й надалі найпріоритетнішим напрямом розвитку як для МВС, так і для держави. Ми бачимо колосальний прогрес, але розуміємо, що цього замало. У нас є сили, можливості і засоби, щоб робити все для мінімізації таких злочинів і викорінення їх в Україні. І ми готові до того, аби проголосити і цей, 2018 рік, роком боротьби з торгівлею людьми. І за цей рік ми мусимо зробити ще більше», – зазначила пані Ковальчук.