Кабмін оновив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, повідомляє “Юрліга”.
Удосконалено механізм державного регулювання в сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Зокрема, конкретизовано інформацію про умови праці, яку роботодавці повинні обов’язково вказати в трудовому договорі (контракті), а саме відомості про:
- умови праці (в тому числі щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці);
- оплату праці (розмір гарантованої заробітної плати), відрахування із заробітної плати;
- тривалості робочого часу і часу відпочинку;
- термін дії трудового договору (контракту) і умови його розірвання.
Також передбачені такі вимоги до умов праці, як надання медичної допомоги, соціальне страхування, відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю в результаті нещасного випадку на виробництві або тимчасової непрацездатності та умови репатріації трудового мігранта.
Достовірну інформацію про умови праці та проживання у державі працевлаштування клієнт повинен отримати безкоштовно до укладення договору (контракту). Тільки після цього ліцензіат може укладати з клієнтом письмовий договір. Так посилюється захист трудового мігранта від дій недобросовісних посередників. Ліцензіат зможе вести діяльність тільки в нежитловому приміщенні, що належить суб’єкту господарювання на праві власності або користування. Крім того, визначені кадрові вимоги до виробництва ліцензіатом господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.
Відповідну постанову «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном» прийнято на засіданні Кабміну 28 лютого.