Високотехнологічний комплекс з перевалки та переробки органічного зерна збудують в порту Рені, про це повідомляє прес-служба АМПУ.
Загальна сума інвестицій у проект оцінюється у 40 млн. гривень і його буде виконано в два етапи протягом двох років
Перший етап реалізації проекту заплановано на 2018 р., протягом якого буде побудований зерносклад на 6 тис. тонн. Загальна сума інвестицій складе 11,5 млн грн. Другий етап — будівництво маслозаводу з переробки соняшнику і сої – запланований на 2019 р. і передбачає суму інвестицій в розмірі 28,5 млн грн. Технологія комплексу відповідатиме стандартам і правилам Європейського інституту органічного господарства (FIBL).
«Світовий досвід доводить, що грамотний розвиток вільних економічних зон – це ефективна модель, яка приносить позитивні плоди як державі і галузі, так і регіону, в якому розташована СЕЗ. Реалізація інвестиційного проекту в рамках діючої СЕЗ в порту Рені – це сигнал для інших інвесторів щодо привабливості порту. Але що ще важливіше — це розвиток портів на принципово іншому рівні, оскільки такі проекти як будівництво комплексу з переробки органічної продукції дозволять не тільки нарощувати вантажообіг, а й розвивати на території порту виробництво з доданою вартістю. АМПУ зі свого боку спільно з Мінінфраструктури розробила і направила в Одеську ОДА проект змін до Закону про СЕЗ Рені в частині пролонгації її дії та призначення АМПУ, як незалежного суб’єкта, органом господарського розвитку СЕЗ. Розраховуємо на підтримку Одеської ОДА, адже це дозволить підвищити інтерес і довіру з боку інвесторів та зробити їх роботу в порту максимально ефективною»,— прокоментував керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.
Проект забезпечить новий вантажопотік олійних і зернових вантажів в порт Рені об’ємом 120 тис. тонн в рік в експортному сполученні. Продукція підприємства буде направлятися в країни Європи. За попередніми оцінками, кількість судозаходів в порт становитиме 80–90 суден.
Крім того, в результаті реалізації проекту буде створено 30 робочих місць, додаткові податкові надходження плануються в обсязі 762 тис. грн, а вже за два роки після початку роботи комплексу річні відрахування в бюджет складуть додатково 3–3,5 млн грн.