Уряд оновив Технічний регламент безпеки іграшок. Нова редакція техрегламенту розроблена на основі Директиви 2009/48 / ЄС від 18 червня 2009 року, повідомляє “Юрліга”.
Дія техрегламенту поширюється на продукцію, яка розроблена або призначена для використання в грі дітьми у віці до 14 років.
Технічний регламент визначає: обов’язки виробників, імпортерів, розповсюджувачів іграшок; істотні вимоги з безпеки іграшок; питання, пов’язані зі складанням декларації про відповідність та нанесенням маркування; положення про здійснення державного ринкового нагляду; перелік виробів, які не вважаються іграшкою відповідно до Технічного регламенту та інше.
Виробник дитячих іграшок повинен буде обов’язково вказувати свою контактну адресу на самому виробі або його упаковці. Якщо іграшка привезена з-за кордону, то на її упаковці повинна бути вказана адреса імпортера.
Виробник також повинен скласти декларацію відповідності іграшки вимогам безпеки. При цьому іграшки повинні містити знак відповідності технічним регламентам і застереження з приводу віку, з якого їх безпечно використовувати.
Крім того, на кожну іграшку повинна складатися технічна документація, в якій вказуються всі заходи, прийняті виробником, для забезпечення безпеки виробу.
Перед введенням іграшки в обіг, виробники повинні будуть проводити аналіз хімічних, фізичних, механічних, електричних небезпек, загоряння, гігієнічних і радіоактивних небезпек, які може становити іграшка, а також оцінюють потенційний вплив таких небезпек на дітей.
Технічний регламент безпеки іграшок затверджений постановою Кабміну від 28 лютого 2018 року № 151, який набуде чинності через 6 місяців з дня опублікування.
Відповідно, втратить чинність Технічний регламент безпеки іграшок, затверджений постановою Кабміну від 11 липня 2013 року № 515.
Представленість на ринку іграшок, які відповідають вимогам техрегламенту, затвердженого постановою № 515 і введені в обіг до дня вступу в силу нового техрегламенту, не може бути заборонена або обмежена з причин невідповідності вимогам нового техрегламенту.