На НБК встановлено герметичну мембрану, що є ключовим етапом на шляху введення його в експлуатацію, про це на своїй офіційній сторніці у Фейсбуці повідомило Державне агентство України з управління зоною відчуження.
“У місцях прилягання східної торцевої стіни Арки до існуючих конструкцій блоку В головного корпусу другої черги ЧАЕС завершилося встановлення герметичної мембрани. Вона створила бар’єр, що унеможливить винесення радіонуклідів із внутрішнього радіоактивно забрудненого простору у навколишнє середовище.
«Завдяки встановленню даної мембрани буде забезпечена радіаційна безпека об’єкту «Укриття» на 100 років, що є основною функцією НБК. Незважаючи на те, що роботи виконувалися в надзвичайно складних радіаційних умовах, працівники ЧАЕС та підрядних організацій продемонстрували високий професіоналізм», – розповідає Голова ДАЗВ Віталій Петрук.
За інформацією ДСП «ЧАЕС», кріплення мембрани на конструкції блоку В здійснюється за допомогою спеціальних металевих анкерів герметизації. Раніше на об’єкті були виконані підготовчі роботи з видалення сторонніх предметів і, частково, післяаварійного шару бетону для забезпечення рівної основи під анкери.
Як зазначив головний інженер групи управління проектом Плану здійснення заходів на об’єкті «Укриття», Володимир Каштанов, в процесі виконання робіт виникли певні труднощі, пов’язані з високими рівнями радіації в зонах проведення робіт, великим нагромадженням бетонних перекриттів арматурою, металом, наявністю високоактивних включень, що призвело до залучення додаткових ресурсів. Завершення цих робіт стало одним з ключових етапів критичного шляху проекту.
За його словами, для закріплення анкерів в проектне положення в перекритті блоку В на відм. +75.58, +72,10, +67,66, в серпні 2017 року були розпочаті складні роботи із свердління отворів під кріпильні деталі анкерів. Всього виконано 60 отворів діаметром 400 мм з товщиною свердління плит перекриття від 600 мм до 900 мм”, – йдеться у повідомленні.