Депутати мають намір уточнити регулювання містобудівної діяльності для зниження адміністративних бар’єрів і забезпечення інвестиційної привабливості будівельних процесів в сфері відновлюваної енергетики, пише “Юрліга”.
Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендує ВР прийняти за основу відповідний законопроект № 8015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо інвестиційної привабливості будівництва об’єктів відновлюваної енергетики)».
Ці зміни повинні забезпечити реалізацію Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, правове регулювання комплексного розміщення об’єктів промисловості, створити сприятливі умови для інвесторів і знизити корупційний фактор.
Зокрема, запропоновано при визначенні класу наслідків (відповідальності) об’єктів будівництва для здоров’я і життя людей, які не можуть бути віднесені до незначних наслідків (СС1), не включати в розрахунок збитків «збитки замовників будівництва, які будують об’єкти без залучення коштів державного або місцевого бюджетів, кредитних коштів, наданих під державні гарантії, коштів державних і комунальних підприємств, бюджетних установ».
Зміни також передбачають виключити з класу середніх наслідків СС2 об’єкти, «які виробляють електричну енергію з енергії вітру», і віднести їх до класу СС1 – незначні наслідки.
Відповідні зміни пропонується внести до законів «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності».