Пожежно-прикладний спорт у Черкаському інституті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України є складовою фахової підготовки, важливою і невід’ємною частиною навчання і виховання особового складу. Адже, служба порятунку – це, у першу чергу, готовність до виконання службових обов’язків в екстремальних умовах зі значними фізичними навантаженнями.
З 28 до 30 березня в спортивному комплексі ЧІПБ відбулися Чемпіонати ДСНС України з пожежно-прикладного спорту у приміщеннях. Загалом, цього року в інститут приїхали 27 команд із різних куточків України. Вперше серед учасників змагань брали участь 37 дівчат, які на рівні з чоловіками доводили свою вправність і майстерність. Упродовж трьох днів спортсмени випробовували свої сили у двох видах вправ: підійманні по штурмовій драбині та подоланні 100-метрової смуги з перешкодами.
Символічний старт учасникам Чемпіонатів надали вихованці ЧІПБ: Сергій Куліш – заслужений майстер спорту України з кульової стрільби, срібний призер Олімпійських ігор та доцент кафедри спеціальної та фізичної підготовки ЧІПБ, капітан с. ц. з. Дарія Шаріпова – майстер спорту України міжнародного класу з кульової стрільби, учасниця Олімпійських ігор.
Привітав спортсменів Чемпіонатів Голова ДСНС Микола Чечоткін. Він зазначив, що цьогорічні змагання демонструють бойовий дух, фізичний гарт і витримку рятувальників, від яких залежить злагодженість дій при виконанні професійних обов’язків і завдань в екстремальних ситуаціях.
За результатами усіх забігів у загальнокомандному заліку серед юнаків перше місце виборола збірна команда м. Києва, на другому опинилася команда Івано-Франківської області, третє місце зайняла команда Волинської області, серед дорослих перше місце виборола збірна з м. Києва, друге місце зайняла команда ЧІПБ, а третє – команда Одеської обл.
Курсантка другого курсу ЧІПБ Олександра Пономаренко стала кандидатом у жіночу збірну України з пожежно-прикладного спорту.
На урочистому закритті головний суддя змагань, віце-президент Федерації України з ППС Олександр Тарасов подякував господарям за високий рівень підготовки й проведення змагань, учасникам – за влаштоване свято спорту.
Організатори змагань разом із почесними гостями вручили переможцям і призерам заслужені медалі, дипломи, кубки та цінні подарунки.
Проведення змагань такого рівня – високий показник культивування пожежно-прикладного спорту в інституті та є оцінкою загального розвитку спорту в ЧІПБ.
Вікторія Ковбаса,
фото Сергія Федоренка