У Житомирській області з метою підвищення рівня енергоефективності планують вирощувати енергетичну вербу. Відповідні зміни до плану заходів на 2018-2020 роки було затверджено у рамках Стратегії розвитку області.
Як повідомляє заступник директора департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Житомирської ОДА Тетяна Варема, внесені зміни необхідні для того, щоб інвестори могли на території області займатися виробництвом біопалива. Вже є бажаючі займатися вирощуванням енергетичної верби, тому найближчим часом відбудуться зустрічі з інвесторами та представниками громад, які можуть запропонувати земельні ділянки для вирощування енергетичних рослин.
Довідка. Енергетична верба — вид верби (Salix), що швидко росте, тому придатний для використання як біомаса. Використання енергетичної верби дозволить зменшити знищення лісів і знизити рівень шкідливих викидів.