Держекоінспекція повідомила результати щодо державного нагляду (контролю) із збереження ранньоквітучих об`єктів рослинного світу у весняно-літній період 2018 року у рамках проведення операції «Першоцвіт – 2018».
«Пропонуємо до Вашої уваги інформацію щодо заходів державного нагляду (контролю) із збереження ранньоквітучих об`єктів рослинного світу, проведених державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Вінницької області лише за один день», – повідомляють на офіційному сайті Держекоінспекції.
Так, на території Шендерівського та Вороновицького лісництв ДП «Вінницький лісгосп» держінспекторами було складено 12 протоколів на збирачів червонокнижних рослин, а саме цибулі ведмежої (черемші). Всього порушниками було зірвано 116 рослин, чим завдано збитків державі на суму 3 596 гривень.
Ще 4 порушники затримано на території Прибузького лісництва ДП «Вінницький лісгосп». Там порушникам вдалося зібрати 89 рослин черемші, чим завдано збитків на суму 2 759 гривень.
Матеріали справ разом із сумами обрахованих збитків направлено Інспекцією до Вінницького районного суду Вінницької області для притягнення порушників до адміністративної відповідальності та вирішення питання про відшкодування ними майнової шкоди.
Довідка. Операцію «Першоцвіт» Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи щороку організовують та проводять навесні відповідно до вимог законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ» та «Про Червону книгу України» з метою припинення збору, перевезення і торгівлі першоцвітами та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги,.
За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.
Крім того, згідно зі статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення за погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) тварин і рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі, каліцтва (пошкодження), тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 до 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.
Джерело: Офіційний сайт Державної екологічної інспекції України